Özel Geliştirilen Astronot Kıyafeti Astro

0
6

NASA, Mars vazifiyeti amacıyla çok süratli bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Merkez, çok mühim ilerlemelere ismim atmaya başladı. İlk olarak yeni roket teknolojileri ve yeni roket sistemleri amacıyla geliştirmeler yapıldığı meydana çıkmıştı. Şimdi ise yeni bir Astronot kıyafeti meydana çıktı. Astro adı verdiği yeni kıyafetin özelliklerinin anlatıldığı mini bir tanıtım da yapıldı.

Yeni kıyafetlerin tanıtılmasıyla beraber, Astronotlar amacıyla nasıl bir vazife planlandığı konusu ile ilgili da detaylar elde edilmiş oldu. Buna göre kıyafetlerin özelliklerinden söz edelim.

Astro Nasıl Bir Kıyafet Olacak?


Yeni Astronot kıyafetinin en mühim özelliklerinin başında, ebat değiştirebilmesi gösteriliyor. Kıyafetlerin ebat değiştirebileceği ve uzayıp kısalacağı açıklandı. Kısacası her vücuda uyan bir yapıda sunulmuş olan kıyafetler göreceğiz.

Bu çok daha çok tasarruf edilmesini sağlayacak. Bunun dışında kıyafetin dış etkilere karşı çok daha sağlam olduğunu söylemek gerekiyor. Benzer modellerden değişik olarak Astro, darbelere ve dışarıdan ileriki etkilere karşı daha sağlam.

Astro


Bunun dışında başka Astronotlar ve üsle iletişime geçmeyi basitleştirmek adına da özel birtakım sistemler sunulacağı söyleniyor. Doğrudan kıyafetin amacıylade iletişime geçebilecek yeni kuşak donanımlara ulaşmak mümkün. Bağlantıyı sağlayacak sistemlerin ekstra olarak güçlendirildiğini de ekleyelim.

CO2 giderme, uzun uzaklık modu gibi ayrıcalıkları olacak olan Astro, Mars vazifiyetinde kullanılacak. Şu an amacıyla kıyafetlerin güncellenip güncellenmeyeceği konusu ile ilgili bir bilgi yok. Muhtemelen bu serinin geliştirme ismimında sona gelindi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz