Oynamaktan Kendinizi Alamayacağınız 3 Farklı Simülasyon Oyunu

0
134

Simülasyon oyunları, kendinize sanal bir hayat oluşturmak ve yönetmek açısından uygun kategoride oyunlardır. Bu oyunlar sayesinde bir kariyer veya hayat oluşturarak yönetebilirsiniz. Lafı uzatmadan başlayalım.

Footbal Manager 2019

Geniş oyuncu seçenekleri, detaylı yönetimsel araçları ve gelişmiş grafikleriyle en iyi simülasyon oyunlarından birisi FM 2019’dur. Oyunda, menajer olarak istediğiniz takımla başlayabilir ve kariyerinize göre takımlar arası değişiklik yapabilirsiniz.

Oyunun Artıları: Grafikleri gerçekten çok iyi. Maçların oynandığı esnada canlı olarak takip edebiliyorsunuz. Oyuncu performansları, gerçek hayattakine oldukça yakın ve tüm bilgiler detaylı olarak eklenmiş halde. Gerek yönetimle gerek basınla gerekse de oyuncularla olan geniş diyalog seçenekleri sayesinde kişiliğini oyuna çok iyi yansıtabilirsiniz.

Oyunun Eksileri: Oyunda yer alan detaylar oldukça fazla. Bu da, maç yapmadan önce düzenlemelere çok fazla zaman ayırmanıza neden olmaktadır.

Euro Truck Simulator 2

Eğer araç kullanmayı seviyorsanız bu oyun tam sizlik. Gerek grafikleri olsun gerekse yollardaki sürüş deneyimi olsun sizi tatmin edecek seviyede. Oyunda yaptığınız şey basit: Dorsenize yüklediğiniz malları, firmalar arası nakliye ediyorsunuz ve bu sayede kazanç sağlıyorsunuz.

Oyunun Artıları: Oyunda yer alan araçlar, harita ve yollar gerçekten çok seçenekli. Tüm Avrupa kıtasını bu oyunda kat edebilirsiniz. Kolay kolay sıkmayan oyunda; yakıt tüketimi, araç yönetimi ve cezalar gerçek hayata uyumlu olarak ayarlanmış.

Oyunun Eksileri: Oyunu sürekli oynadığınızda biraz sıkmaya başlıyor. Sonuçta uzun yol ve yaptığınız sadece araç sürmek. Araç dışında oyunun herhangi bir hikayesi olmaması da eksilerden birisi.

Thief Simulator

Hiç hırsızlık yaptınız mı? Bu oyunda, hırsızlığı simülasyonunu yapıyorsunuz ve çaldığınız eşyaları gerek kara borsada gerekse eskicide güzel fiyatlara okutuyorsunuz. Kazancınızla da, hırsızlık yapacağınız bir sonraki ev için bilgiler ve araç gereç alabiliyorsunuz.

Oyunun Artıları: Oyunda yer alan araç kullanımı özelliği, oyunu zenginleştiriyor. Grafiklerin de iyi olduğu oyunda, bir eve girdiğiniz zaman çok dikkatli olmalısınız. Gerçekçiliğe önem verildiği için hırsızlık yapmak hiç de kolay değil. Eğer yakalanırsanız, polis çağırılıyor ve kaçmak için kısa bir zamanınız oluyor. Bu sürede, gerçek heyecanı alabiliyorsunuz.

Oyunun Eksileri: Oyunda yer alan araç yalnızca bir tane ve onu sadece kullanabiliyorsunuz. Değiştirme ya da geliştirme gibi özellikleri yok. Ayrıca araç kullanımı oldukça zor. Ayrıca polis kovalamacası ve ev sahiplerinin oyun içerisindeki tutumları, gerçekçilikten bir parça uzaklaşmış durumda. Evine hırsızlığa gittiğiniz ev sahibi, birkaç dakika içerisinde hayatına kaldığı yerden devam ediyor ve aynı evi günde 5-6 defa soyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz