Oscar Adayı Türk Dizisi Hile’nin Yeni Posteri Yayınlandı

0
149
hile

2017 yılında web dizi hayatına YouTube’da başlayan Hile dizisi, 2. sezonu ile beraber izleyicilerine veda ediyor. Kısa filmleştirilmiş hali ile Oscar adayı olan dizinin yeni sezonu için bir posteri yayınlandı.

Geleneksel medyanın, geçmiş zamandaki popülerliğini yitirmesi ile birlikte ortaya çıkan internet yayıncılığı, günümüzde oldukça kaliteli ve başarılı işler çıkaran, ilgi gören bir alan haline gelmiş durumda. İşte bu alanda ortaya konulan en başarılı projelerden birisi de Hile isimli internet dizisi. Dizi bugüne kadarki süreçte ismini büyük bir başarı ile duyurdu.

Hile dizisi, birçok yüksek prodüksiyonlu, yüksek bütçeler ayırılmış dizilerde bile görmediğimiz üstün bir kaliteye sahip. Çekimleri, hikayesi ve özgünlüğü ile geçtiğimiz aylarda seyircilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. İlk olarak YouTube dizisi olarak başlayan Hile, daha sonra farklı kaynaklardan gelen bütçe desteği ile farklı dizi – film platformlarında yayınlanmaya başladı.

‘Hile’ Dizisinin Konusu Nedir ?

Hile dizisi, temelde gerçek hayata müdahale eden bir bilgisayar oyununu ele almakta. Felix Weber isminde baş karakterimiz kendi alanında oldukça iyi bir bilgisayar programcısıdır. Bir gün RW Games, oyun çıkmadan önce yazılımsal açıklarını bulması ve düzeltmesi için oyunu Felix Weber’e gönderir. Felix Weber, oyunda herhangi bir yazılımsal açık bulunmadığını görür. Ardından oyun için hile kodları oluşturur. Daha sonradan anlaşılacağı üzere oyunda kullanılan hile kodları gerçek hayata yansımaktadır. Örneğin silah hilesi yazdığınızda dolabınıza gerçek silahlar gelebiliyor. Bu şekilde başlayan dizi; aksiyondan bilim kurguya, gizemden drama kadar farklı konuları ele alarak izleyicileri oldukça tatmin etmiş durumda.

İnternet ve dijital dünyaya ilginiz varsa veya oyun oynamayı seviyorsanız bu dizi hoşunuza gidecektir. Ya da Türk dizilerinin klasikleşen dramalarından ve sabit konularından sıkıldıysanız ve Türkiye’de hâlâ farklı bir şeylerin yapılabileceğini görmek istiyorsanız, bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Hile Dizisinde Kimler Oynuyor ?

Web dizisi olmasından dolayı, Hile dizisinde çok fazla oyuncu yok. Dizinin başrolünde, Filmler ve Filimle kanalından sesini tanıdığımız Talha Ulukaya var. Talha Ulukaya, Felix Weber isimli karakteri oynuyor. Felix’in birlikte kaldığı ev arkadaşı rolünü oynayan ise Cem asan. Zaten iki – üç figüran konumunda karakterlerden başka karakter yok.

Oscar Adayı Türk Dizisinin Posteri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz