Netflix’e Nasıl Üye Olunur, Özellikleri Nelerdir ?

0
84
netflix

Dünyada ve ülkemizde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Netflix, birçok çeşitte ödüllü dizi, film, belgesel ve daha fazlasını internete erişimi olan yüzbinlerce cihaz üzerinden büyük bir kolaylıkla izlenilmesini sağlamaktadır.

Netflix hangi platformlarda kullanılabiliyor ?

Netflix’i kullanmanız için internete ihtiyacınızın olacağını hatırlatmakta fayda var. TV üzerinden Netflix’i kullanmak isterseniz, Smart TV, Apple TV, Xbox One/360, PlayStation 3/4, Chromecast, veya Blu-ray gibi oynatıcılara ihtiyacınız olacaktır. Telefon veya tabletlerde kullanmak isterseniz ise uygulama mağazasında bulunan Netflix orijinal uygulaması indirilerek Netflix içeriklerine erişilebilirsiniz.

22 Eylül 2016 yılında ülkemizde faaliyete giren Netflix, son zamanlarda oldukça revaçta olan dizi-film platformlarından biri haline geldi. Durum böyle olunca, merak eden ya da denemek isteyen kullanıcılar, Netflix’e üye bir diğer ifade ile abone olmanın yollarını aramaya başladılar. Bu yazımızda, Netflix’e nasıl üye olunur onu anlatacağız.

Netflix’e nasıl üye olunur ?

Öncelikle Netflix Türkiye’nin sunduğu üç farklı abonelik seçeneğinden kendinize ya da ailenize uygun olanı seçmelisiniz.

Abonelik Seçenekleri Ve Fiyatları;

Standart Üyelik, Temel Üyelik ve Premium Üyelik olmak üzere üç farklı abonelik seçeneği bulunuyor. Bu üç abonelik seçeneğinin birbirinden farklı özellikleri mevcut. Bu abonelik seçeneklerinin özellikleri, kendinize uygun paketi seçebilmek için çok önemlidir. Netflix Standart Üyelik: “Standart” abonelik (üyelik) seçeneği, HD kalitesinde dizi, film izlemenize ve aynı anda iki cihazdan bağlanabilmenize olanak tanımaktadır. Netflix Temel Üyelik: “Temel” abonelik (üyelik) seçeneği ise, SD kalitesinde dizi, film izlemenize ve aynı anda sadece tek cihaz ile bağlanabilmenize olanak tanımaktadır.

Netflix Premium Üyelik: “Premium” abonelik (üyelik) seçeneği ise, HD ve Ultra HD dizi ve film izleyebilmenize, ayrıca aynı anda dört cihazdan bağlanabilmenize olanak tanımaktadır. Netflix, üye olmak isteyen kullanıcılara abonelik türü fark etmeksizin 1 ay ücretsiz üyelik vermektedir.

Üye olmak için;

Netflix’in resmi sitesine girin. Ana sayfada bulunan, “30 GÜN ÜCRETSİZ DENEYİN” butonuna tıklayarak bir sonraki sayfada bulunan, yukarıda da bahsettiğimiz planlardan birine tıklayın. Ardından devam et diyerek, bilgilerinizi girin. Bu işlemlerden sonra, Netflix aboneliğinizi başlatmış ve 30 günlük deneme süresine girmiş bulunursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz