Netflix Nasıl İptal Edilir?

0
78
netflix üyelik iptali

İlk 1 ay içerik devi Netflix’in deneme süresinden yararlanıp, çeşitli sebeplerle üyeliğini (abonelliğini) sonlandırmak isteyen okurlarımıza yol göstermek adına merak edilen soruları cevapladık.

22 Eylül 2016 yılında ülkemizde faaliyete başlayan Netflix, son zamanlarda oldukça revaçta olan dizi-film platformlarından biri haline geldi. Durum böyle olunca, merak eden ya da denemek isteyen kullanıcılar, Netflixe üye bir diğer ifade ile abone oldular. Ücret ödemek istemeyen kullanıcılar ya da Netflix içeriklerini beğenmeyen kullanıcılar aboneliklerini iptal etmenin yollarını aramaya başladı. Ülkemizdeki kur farkından dolayı yükselen ABD Doları’nın Netflix abonelik ücretlerine yansımasından dolayı ya da beğenmediğiniz içeriklerden dolayı üyeliğinizi iptal etmek istiyor olabilirsiniz.

Netflix Üyeliği (Aboneliği) Nasıl İptal Edilir ?

Adım Adım Netflix Üyeliğini İptal Etme

Öncelikle ücret ödemeden üyeliğinizin iptalini gerçekleştirmek istiyorsanız, 1 aylık deneme süresinin bitmemesi gerekiyor. Deneme süresi bitmeden iptal edildiği taktirde, kalan kullanım haklarınızı deneme süresi sonuna kadar kullanabiliyorsunuz. Deneme süresi bittikten sonra iptal etmek isterseniz, abonelik süreniz bitene kadar haklarınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Netflix üyeliğinizi iptal etmek için, öncelikle Netflix.com adresine giriş yaparak, kullanıcı adınızın üzerine tıklayın. Açılan pencerede “hesabınız” sekmesine giriş yapın.

Sonrasında ise karşınıza çıkan sayfanın sol kısmında bulundan “Üyelikler ve Ödemeler” bölümünün altında bulunan “Üyeliği iptal et” butonuna tıklayın.

Üyeliğiniz iptal edilsin mi ? sorusunun altında bulunan “İptal İşlemini Tamamla” yazılı kutucuğa tıklayarak onay verin. Bu işlemden sonra, Netflix aboneliğiniz (üyeliğiniz) siz yeniden aktif edene kadar pasif duruma geçecektir yani iptal olacaktır.

Netflix Hesabı Nasıl Silinir ?

Çeşitli nedenlerle sadece aboneliğinizi değil aynı zamanda Netflix hesabınızı da silmek istiyor olabilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde Netflix aboneliği iptalinde olduğu gibi hesabınız siz aktif edene kadar pasif durumda olmayacaktır. Hesabınız, geri dönüşü olmaksızın silinecektir.

Ne yazık ki Netflix hesabını silebilmek için üyelik iptali dışında yapılacak bir şey bulunmuyor. Netflix hesabınızın bir daha açılmamak üzerine silinmesini istiyorsanız, üyeliğinizi (aboneliğinizi) iptal ettikten sonra 10 ay beklemeniz gerekiyor. Netflix’in üye kaybetmemek adına böyle bir yol izlemesini elbette anlıyoruz fakat bazen bu durum kullanıcılar için sorun olabiliyor. Üyeliğinizi iptal ettikten sonra, 10 ay boyunca hesabınıza girmediğiniz taktirde, Netflix hesabınızı otomatik olarak siliyor. Bir daha aynı hesaba girmeniz mümkün olmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz