Nba 2K20 Çıktı

0
184

Nba 2K20 büyük bir heyecanla basketbol severler tarafından bekleniyordu. 20 yıllık bir seri olan 2K serisi gerçekçiliğiyle futbol oyunlarının Fifa’sına benzetilmekte ve basketbol oyunlarının zirvesi olarak görülmektedir. Hatta oyun modları ve özgürlüğüyle spor oyunlarının zirvesi olarak da gözükmektedir diyebiliriz. Merakla beklenen serinin yeni oyunu Nba 2K20 sonunda çıktı. Yeni modlarının yanı sıra mevcut modlarına yaptığı eklemelerde satışa çıkan Nba 2K20 bu sene de her sene olduğu gibi oyun yazarları tarafından oldukça övgü oldu. Oyun için denilecek iki kelime oldukça gerçek diyebiliriz. Biz de bu yazımızda Nba 2K20’nin özelliklerini ve yeni eklenen modlarını kısaca ele alacağınız.
Nba 2K20 Modları
Parlak Işıklar Altında- Bu senenin MyCareer modunun adı Parlak Işıklar Altında olacak. Fifa da bilindiği üzere kariyer modu olarak Alex Hunter’i tercih etmekteydi. Fakat bu oyun modu özgürlük ve hikaye olarak Nba 2K serisindeki moda pek yaklaşamamıştır. Bu seneki kariyer modunda diğer serilerden artı olarak sosyal konulara daha çok değinilecek. Sinematik modlarda da ünlü simaları ele alan oyunda yıldız olmak tamamiyle sizin elinizde. Gerçekçiğiyle oyun severleri konsol başından kaldırmayacak modda saha içi ve dışı olaylar oldukça fazla bir şekilde ve detaylıca ele alınacak.
MyPlayer– Diğer serilerde olduğu gibi MyPlayer modunda karakterinizin zirveye çıkması için çok çabalamasınız. Karakterinizin kontrolünü ele almanızda diğer serilere oranla Nba 2K20’de çok daha özgür olacaksınız. 
WNBA- Kadın basketbolu birçok oyun severlerin severek oynadığı modlar arasında yer almaktadır. Bu iş Nba 2K20’de çok daha ileriye gitti. Artık 12 WNBA takımı ve oyuncuları eksiksiz bir şekilde NBA 2K20’de yer alacak. Ayrıca bu takımlarla play now ve season modlarında da oynayabileceksiniz. Kadın basket takımlarıyla oynarkenki hisle erkek basket takımlarıyla oynarkenki his arasındaki farkı bu seneki Nba 2K20’de çok daha fazla fark edeceksiniz desek yalan olmaz. 
MyTeam– Fantezi kart toplama Nba 2K20’yle birlikte geri dönüyor. Bu modda kısıtlı sürelerde görevler olabileceği gibi günlük hedefler ve kart seviye sistemiyle birlikte siz de MyTeam modunda usta olabilirsiniz. 
Nba 2K20 Yenilikleri 
Yapay zeka diğer 2K serilerine göre Nba 2K20’de kendini çok daha fazla gösterecek. Örnek vermek gerekirse gerçek hayatta çok iyi anlaşan basketbolcular oyunda da bu uyumu devam ettirecek diyebiliriz. Daha önceki serilerde bulunan topsuz alandaki fake hareketler çoğalacak. Bu özellikle birlikte MyCareer modundaki topsuz anlar çok daha fazla zevkli hale gelecek. Savunma olarak da Nba 2K20’de yeni özellikler eklendi. Bu özelliğe göre artık savunma oyuncuları hücum oyuncularının nereye hamle yapacağını bir okla görme şansına sahip olacak. Bu oklarda ok sabit yuvarlak şeklindeyse faul yapma şansınız artarken yuvarlak bir çizgiyse de faulsüz bir şekilde topu alma şansınız artacak. Yapımcı Wang’a göre oyunu oynar oynamaz oyuncuların daha oturaklı hareketler yaptığını kavrayacaksınız. Yenilenmiş hareket sistemiyle birlikte Nba 2K20’de hızlı ve yavaş oyuncular arasındaki farkları çok daha iyi anlayabileceksiniz. Ayrıca Nba 2K20’de Nba 2K19‘a göre farklı 27 top sürme şekli eklenmiş durumda. Tarzınıza göre bu top sürme şekillerini kullanabilirsiniz.
Nba 2K20 Fiyatları 
Oyunun kapağında Los Angeles Lakers’a yeni transfer olmuş Anthony Davis bulunmakta. Doların da artmasıyla birlikte bu işten maalesef oyun sektörü de etkilenmiş durumda. Nba 2K20 bilgisayar için 249 Türk Lirasıyken bu fiyat Ps4 ve Xbox One’da 459 Türk Lirasını bulmakta. Bu fiyat klasik sürüm için. Deluxe sürümü bilgisayarda 329 TL, ps4’te 549 TL. En üst sürüm olan Legend Edition sürümüne sahip olmak için bilgisayar kullanıcıları 399 TL’yi gözden çıkarırken aynı sürüm için ps4 ve xbox one kullanıcıları 669 tl ödemek durumunda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz