Modunuza Göre Çalma Listesi Öneren Uygulama: Charmy

0
107
Modunuza Göre Çalma Listesi Öneren Uygulama: Charmy

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günlük yaşantımız, davranışlarımız ve yaşam stillerimiz de değişmeye başladı. Her ne kadar çeşitli platformlarda milyonlarca şarkı bullunsa da, çoğu zaman ne dinleyeceğimize karar veremeyebiliyoruz. Tam da bu noktada devreye giren Charmy, selfie’nize göre playlist önerisi yapıyor.

Charmy, platformunda müzik dinleme imkanı verirken öte yandan derin öğrenme ve yapay zeka öğrenimi sayesinde kullanıcıları tanıyor ve sevebilecekleri önerilerde bulunuyor. Kullanıcılar selfie çekerek ya da bir takım soruları yanıtlayarak o anda bulundukları ruh hallerine göre uygun müzik listesi elde edebiliyorlar.

Yapay Zeka, Ruh Halini Tanımlayabiliyor!

Oldukça gelişmiş ve kolay kullanıma sahip Charmy, bir üyelik oluşturduktan sonra birkaç soru yanıtlayarak ya da o anki modunuza uygun bir fotoğraf çekerek müzik önerisi yapabiliyor. Film ve dizi konusunda biraz farklı işleyen sistem, arama butonuna sevdiğiniz dizi ya da film ismi yazdıktan sonra benzer dizi – filmleri öneriyor. Zaman zaman içerisinde bulunduğumuz ruh haline uygun şarkı bulmakta zorlanabiliyoruz. Bu noktada oldukça yardımcı olan Charmy isimli uygulama, birkaç saniye içerisinde şarkı önerisi yapabiliyor, aynı zamanda ilgi alanınıza uygun dizi ya da film bulmanıza yardımcı olabiliyor. Öyle ki; örneğin Dexter isimli diziyi seviyor ve benzer dizi bulmakta zorlanıyorsanız, arama butonuna Dexter yazarak; benzer konulara sahip, sevebileceğiniz dizileri görüntüleyebilirsiniz. Ya da o anki ruh haliniz mutlu ise, hareketli şarkılar sunan uygulama, mutsuz ruh haline sahip kullanıcılar için ise; daha yavaş ve uygun şarkı önerisinde bulunabiliyor.

Uygulamayı AppStore ve Google Play Store’dan Edinebilirsiniz

AppStore ve Google Play Store’da yer alan Charmy isimli platformda yaklaşık 45.000 kişi kayıtlı ve ortalama 7 bin civarında günlük giriş sağlanıyor. Ortalama 8 bin liste bulunan uygulamada, her gün 5 bin kişi selfie çekerek, moduna uygun şarkı listesi ediniyor. Öte yandan her gün 50 civarlarında yeni şarkı listesi yapan uygulama, günlük 6 bin kişinin moduna uygun şarkı önerisi yapıyor. İlerleyen zamanlarda daha da yaygınlaşmayı ve tüm dünyaya hizmet vermeyi amaçlayan geliştiriciler, uygulama üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz