Lie Low

0
179

Gişe rekorları kıran floplarla dolu bir yazda Lie Low , modern İngiltere’yi rahatsız eden sorunları tanımlamanın samimi ve zamanında bir tasviri olduğunu kanıtlıyor.

Kent’teki mahallesindeki bıçaklı saldırıya karıştıktan sonra, Parnell (Aaron Thomas Ward) kız kardeşi (Elinah Saleh) evinde saklanmak için annesi (Debra Baker) tarafından Fransa’ya götürüldü. Çiftin beklenmedik ziyareti Esme’i ve erkek arkadaşının (Jake Phillips Head) hayatını mahvediyor, geçmiş travma ve yaraları geri getiriyor. Kent’te, Parnell’in kurbanı (Craig Miller) erkek kardeşi, kendisini ve ağabeyi Marty’yi (Taz Skylar) intikam almak için arar.

Sınırlı sürümüne rağmen, Lie Low İngiltere genelinde bıçak suçu krizini yakalayan keskin bir film. Güzel Fransız manzarasının içinde yer alan karanlık hikaye, işçi sınıfı kökenli birçok çocuğun her gün karşı karşıya kaldığı gerçeğini keşfediyor, geleceği sadece hapis ya da ölüme sahip olanlar için empati yaratıyor. Jamie Noel‘in vaaz verme konusunda hileli olabilecek ancak hiçbir zaman yapmayan diyaloğu, bu dezavantajlı gençlere, sorunlu geçmişlerinden derin bir anlayış ve şefkat duygusuna sahiptir. Noel‘in çarpıcı sinematografisi ile eşleştirilen Lie Low , gençler ve aileleri tarafından İngiltere’deki hissedilen aciliyeti yakalayan sürükleyici ve şok edici bir çağdaş eserdir.

Noel‘in filmi çağdaş yorumunda yayınlanırken, karakterleri tam potansiyellerine ulaşamadı. Noel’in karakterlerinin ve oyuncularının filmin en büyük varlığı olduğu inkar edilemez, ancak her karakterin geçmişinin ve kişisel travmalarının karmaşıklığını tam olarak keşfetmekte başarısız olur. Noel, 20 dakikalık psychedelic seyahatini seçmedi (öykünün ana hikayesini anlatmak için gereksiz bir yol gibi görünüyordu) ve onun yerine geçen zamanı harcayarak geçirdi, film daha eksiksiz ve bütün olacaktı. Ne olursa olsun, bu karakterlerin içine girdiğimiz ufak tefek şeyler, yaşamlar ve geçmişler (daha fazla alamadığımız sinir bozucu olmasına rağmen), tüm oyuncu kadrosu tarafından verilen fantastik performanslarla birlikte, bu filmi izlemenin tek nedeni.

Jamie Noel‘in filmi düşük bütçeli bir film gibi hissetmez. Bunun yerine, suçla dolu bir İngiltere’nin özünü güzelce ifade eden ilgi çekici, samimi ve dinamik bir film olarak rol oynar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz