Korkuyu İliklerinize Kadar Hissedebileceğiniz 3 Korku Oyunu

0
168

Bu yazımızda, korkmaktan oynayamayacağınız derecede korkunç 3 korku oyununu inceleyeceğiz. Hemen başlayalım.

Outlast

Birçoğunuzun adını duyduğu ancak oynamaya cesaret edemediği oyunlardan birisi de Outlast. Oyun gerçekten çok iyi korku sahneleriyle donatılmış durumda ve bu sayede oynarken eliniz ayağınıza dolaşıyor. Oyunun başında, bir akıl hastanesinde başlıyorsunuz ve elinizdeki tek ekipman yalnızca gece görüşlü bir kamera. Bu kamera eşliğinde zombivari canavarlara yakalanmadan çıkmanız gerekiyor.

Oyunun Artıları: Yaratıklardan kaçış esnasında gerek müzikler gerekse grafikler sizi korkutmaya yetiyor. Oyunun alanı da oldukça geniş ve bu sayede sürekli aynı yerlerde dönüp durmuyorsunuz. Aynı zamanda gece görüş kamerasıyla dolaştığınız esnada canavarın nereden geleceğini düşünmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz.

Oyunun Eksileri: Oyunda yer alan ipuçları detaylı değil. Bu nedenle yapmanız gereken hamleleri bulmanız biraz da yeteneğinize kalmış bir durum. Ek olarak canavarların sürekli ortalıkta dolaşması durumu, oyunu biraz fazla zor oynanır bir hale getiriyor. Yani oyunun büyük bir kısmında kaçmak ve saklanmak zorundasınız. Canavarları öldüreceğiniz bir ekipmana sahip değilsiniz ve nişan alma oyunlarını sevenler için bu özellik oldukça eksi bir husus.

F.E.A.R

Korku oyunları serisinde yer alan en korkunç oyunlardan birisi de şüphesiz F.E.A.R’dır. Oyunun hikayesi bakımından değerlendirdiğimizde başarılı bulabiliriz. Özel tim olarak oyuna başlıyor ve korkunç bir karakterin peşine düşüyorsunuz.

Oyunun Artıları: Oyunda yer alan aksiyon sahneleri gerçekten de tatmin edici seviyede. Oyunun en ufak bir kısmında dahi sıkıcı bir zaman dilimi yakalayamazsınız. Her an tetikte olmalı ve görevleri yapmak zorundasınız. Bu nedenle oyunun nasıl başlayıp nasıl bitirdiğinizi bile anlamayabilirsiniz.

Oyunun Eksileri: Oyun, yalnızca grafik kalite bakımından pek iyi değil. Ancak bu durum da, hikayeye ve aksiyon ögelerine önem verenler adına çok da önemli bir husus değil.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Bu oyunda, Çernobil felaketinin yaşandığı yıllara ve olaylara bir daha şahit oluyoruz. Pripyat, kaza sonrası mutant yaratıkların meskeni olmuştur ve insan yaşamına izin vermemektedir. Özel bir tim olarak gönderildiğiniz oyunda, gerçekleşen askeri helikopter kazalarının nedenlerini araştırıyorsunuz. Ayrıca ana senaryonun dışında, birçok karakterler para karşılığı anlaşarak onların ayak işlerini yapabilirsiniz.

Oyunun Artıları: Oyun, senaryosu bakımından gerçekten harika. Ayrıca oyunda yer alan ekipmanlar da çok çeşitli. Gerek gıda gerekse silah çeşitliliği çok yüksek ve gerçekçi. Örnek olarak; silahları sık kullandığınızda tutukluk yapma sıklığı artıyor. Bunu birçok oyunda göremezsiniz. Veya aç kalmamak adına çantanızda mutlaka yiyecek barındırmalısınız. Yoksa enerjisiz kalabilirsiniz. Oyunda yer alan canavarlar da oldukça fazla ve çatışma sahneleri oldukça gerçekçi.

Oyunun Eksileri: Aslına bakarsanız, oyunda ilk başta pek fazla bir eksiklik göze batmıyor. Yalnızca oyunda görevleri tamamlamak adına çok fazla yol kat etmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz