Kahkaha Atmaktan İzleyemeyeceğiniz 5 Komedi Filmi

0
175

Sinema sektöründe çekilmesi en zor olan film kategorilerinden birisi de komedidir. Gerek senaryo gerekse oyunculuklar, komedi filmlerinde diğer filmlerden daha önemlidir. Espriyi satabilecek kadar iyi bir oyunculuk ve gerçekçilikten uzak olmayan bir senaryo gerektirir. Gelin şimdi adını pek duymadığınız 5 komedi filmine göz atalım.

Zor Baba

Greg Fokker, hemşiredir. Uzun zamandır birlikte yaşadığı kız arkadaşı Pam’le evlilik arifesindedir. Ancak Pam’in babası eski CIA ajanıdır ve çiftin evlenmesi için babanın bu evliliği onaylaması gerekmektedir. Tabi bu durum hiç de kolay olmayacaktır. Bu nedenle Pam ve Grek, Pam’in babasının içini yumuşatmak adına evlerine ziyarete giderler. Ancak bu sırada Pam’in kız kardeşi de evlenmek üzeredir. İşte bu noktada karmaşa ve komedi başlar. Filmin IMDb puanı 7.0’dır

Bu Nasıl Aile?

David Burke, yerel bir uyuşturucu kaçakçısıdır ve illegal hayatı, şimdiye kadar tökezlememiştir. Ancak bir gün satış sırasında gasp edilir ve elindeki malları kaptırır. Bu nedenden dolayı uyuşturucu satıcısı Brad’e borcunu ödeyemez. Brad ise tek şartla borcunu affedeceğiniz söyler. Eğer David, Meksika sınırından büyük miktarda uyuşturucu geçirirse Brad onu affedecektir. Ancak David’in aklına gelen plan bir aile babası olarak bu işi legal görünümden halletmek olur. Rose adındaki bir striptizciyi eşi ve Kenny ve Casey adında iki kişiyi de oğlu olarak tanıtır. Ancak bu ailede kimsenin karakteri bir değildir ve ilerleyen zamanlarda olaylar komediye bürünür. Filmin IMDb puanı 7.0’dır.

Patrondan Kurtulma Sanatı

Üç arkadaş, çalıştıkları şirketteki aşağılık patronlarından kurtulmak isterler. Çünkü patronları, onlara hayatı zindan etmektedir. Bu nedenle bu cinayeti kendi başlarına yapma kararı alırlar. Ancak birbirinden avanak olan bu üç arkadaş, başlarına tonla dert alırlar. Filmin IMDb puanı 6.9’dur.

Bay Evet

Carl Allen, her şeye “hayır” demeyi adet edinmiş biridir. Bir gün bir yardım programına katılan Carl, programın ilkesi olan “Her şeye evet demek” ilkesini benimsemek için kendini değiştirir. Ancak bu değişim, iyiye de kötüye de evet olarak ilginç bir hal alır ve Carl’ın her şeye evet demekten dolayı başına gelmeyen kalmaz.

Aşk Doktoru

Alex Hitchens, aşk doktorudur ve erkeklere aşkla ilgili yardımda bulunur. Sara ise bir gazetenin dedikodu bölümünde köşe yazarıdır. Her ikisi de ilişki uzmanı olsa da hayat tarzları çok zıttır. Ancak bir gün bu ikili bir ilişki yaşamaya başlarlar ve olaylar bu andan itibaren çok farklı bir hal alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz