İnternette Yer Alan En Garip Web Siteleri

0
120

İnternette yer alan web siteleri, farklı amaçlar doğrultusunda oluşturulur. Kimi siteler kullanıcıya bilgi verme amaçlı oluşturulurken kimi siteler de kullanıcının alım veya satım yapmasını sağlar. Ancak bazı siteler de var ki amaçlarını kimse çözemiyor. Oldukça garip işleve ve tasarıma sahip web sitelerini sizler için derledik.

Fusionanomaly

İçerisinde uzaylılardan piramitlere, garip deneylerden gizli örgütlere kadar birçok oluşum bilgisinin bulunduğu bu web sitesi, oldukça garip bir tasarıma sahip. Siteye girdiğinizde bir anda kendinizi daha önce karşılaşmadığınız bir dizayn karşılıyor. Burada “nodes” olarak tanımlanan binlerce kategori yer almaktadır ve sitedeki tüm bilgilere erişmek neredeyse imkansızdır. Garip ve mistik olaylarla ilgili bilgi de sunan web sitesinin kurucusu “Atomjack” isimli bir kullanıcı. Kendisinin gerçek kimliği ve siteyi kurmasındaki amaçla ilgili bilgi yer almıyor.

Superbad

İnternette yer alan en garip sitelerden birisi de bu web sitesi. Başlangıçta size satranç tahtası gibi bir ekran sunuyor ve sitedeki butonları kullanarak derinlere ilerliyorsunuz. Eğer yanlış butona basarsanız sistem sizi geriye atıyor ve yüzeye çıkmış oluyorsunuz. Bir nevi oyun türünde olan bu web sitesi, henüz ne amaçla yapılmış belli değil. Eğer siteye kendinizi kaptırırsanız saatlerce içerisinde gezinti yapabilirsiniz.

973-eht-namuh-973

Garip tasarıma sahip olan ve ne amaçla yapıldığına dair bilgi bulunmayan sitelerden birisi de budur. Tersten okunduğunda “the human” ismine sahip bu site, içerisinde on binlerce satır barındırıyor. Garip semboller, illuminati dekorları ve pentagram gibi simgeler barındıran site, içerisinde akıl almaz seviyede bilgi barındırıyor. Genellikle kutsal kitaplardan alıntılar sunan siteyi kimin kurduğu bilinmiyor. İçerisinde gezdiğinizde siz de kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Ayrıca site, bozuk bir İngilizceyle yazılmış bilgilerden oluşuyor.

Death Row

Bu web sitesi, Teksas Kriminal Suçlar Dairesinin bölümlerinden birisidir. İçerisinde ise idam edilen mahkumların bilgileri yer almaktadır. Onların ne zaman idam edildiği, idam edilmeden önceki son sözleri ve idam nedenleri gibi bilgileri de yer almaktır. Sitedeki bilgileri okurken kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

Eğer bünyeniz bu gibi şeylerden etkileniyorsa girmemenizi tavsiye ederiz. Teknoloji her zaman yararlı değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz