Ana Sayfa TEKNOLOJİ Intel 9. Nesil İşlemci Core i9’un Özellikleri ve Fiyatı:

Intel 9. Nesil İşlemci Core i9’un Özellikleri ve Fiyatı:

0
116
İ9

Intel yeni nesil masaüstü işlemcisini geç de olsa duyurdu. Özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken 9. nesil Intel işlemcinin özelliklerini ve fiyatını siz okurlarımız için madde halinde açıkladık.

Intel, Intel Core i9-9900K olmak üzere yeni nesil işlemcilerini piyasaya sürecek. Intel’in yeni nesil işlemcisi turbo modunda 5 GHz’e kadar yükseltilebiliyor. Intel’in masaüstü bilgisayarlar için ürettiği 3.6 GHz ve 8 çekirdekli Core i9-9900K işlemcisi oyuncular için en iyi performansı sağlayan işlemci olarak satışa sunulacak.

İşlem kapasitesi konusunda güçlü bir işlemci olan Core i9-9900K, yüksek performansıyla oyun oynamaktan daha çok profesyonel kullanımlar için daha uygun. Lakin şunu da söylemekte fayda var, oyun sistemi kurmayı düşünenler için de gayet uygun bir işlemci.

Intel 9. nesil işlemci Core i9, her ne kadar oldukça güçlü bir işlemci olsa da, rakipleri ile kıyaslayınca fiyatı bir hayli yüksek duruyor. Daha düşük fiyata aynı özelliklere sahip başka bir işlemci alınabilir. Şayet örnek vermek gerekir ise AMD Ryzen 7 2700X şuanda 2300 TL gibi bir fiyat bandında bulunabilirken; Intel Core i9’un fiyatı ise 3600 TL civarlarında. Bu noktada Intel’in işi biraz zor diyebiliriz.

Intel 9. nesil işlemci Core i9, performansı ile kullanıcıları kendine hayran bırakabilmeyi başaracak gibi duruyor.

 Intel 9. Nesil İşlemci Core i9’un Avantajları ve Dezavantajları.

Avantajları;

  • Hyper-Threading domine ediyor
  • Sıkı enerji tüketimi
  • Önemli ölçüde serin çalışıyor
  • Video render ve edit için performanslı

Dezavantajları;

  • Oyunlar için alternatifi bol
  • Pahalı

Intel Core i9’u Kimler Almalı ?

Yeni bir bilgisayar sistemi kurmayı düşünüp, bütçe sorunu olmayanlar, oyuncular, video edit işlemleri yapacaklar ve yayınclar, Intel Core i9’u tercih edebilir.

Intel Core i9, 3.6 GHz saat hızı sunuyor. Intel’in 8 çekirdekli ilk işlemcisi olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarabiliyor. Intel UHD 620 dahili grafik işlemcisi, 16 MB L3 ön bellek ve 95W güç tüketimi ise işlemcinin bir diğer özellikleri arasında yer alıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz