Instagram’da Daha Fazla Takipçi Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

0
162

Instagram, son birkaç yılın en büyük projelerinden birisidir. Hem kişisel hem de kurumsal anlamda kendinizi tanıtmak ve diğer insanların ne yaptığını görmek istiyorsanız mutlaka bir hesabınız olmalı. Özellikle de son 1-2 yılda Instagram, para kazanma konusunda en çok tercih edilen platformlardan biri haline geldi. Peki bu uygulamada bulunan bir hesabın daha fazla takipçi kazanması için ne yapması gerekir? Gelin cevaplayalım!

Hesabınızın Gizliliğini Değiştirin!

Instagram’da iki türlü hesap vardır: Gizli ve açık (veya işletme) hesap. Bu hesaplardan gizli hesap olanı, takipçiniz olmayan kullanıcıların içeriğinizi göremeyeceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle kaç kişi takip ediyorsa hesabı, ancak o kadar kişi bu içeriklere ulaşabilir. Fakat hesabınızı açık hesaba ya da işletme hesabına çevirirseniz hesabınızdaki içeriklere herkes ulaşabilir. Bunun için uygulamaya girin ve profilinizde sağ üst köşede yer alan üç çizgi işaretine tıklayın. Buradan, en altta yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Buradan “Gizlilik”e tıklayın ve “Hesap Gizliliği” özelliğini herkese açık olacak şekilde değiştirin. Ayrıca belirtelim: Bir hesap işletme hesabı olarak kullanılacaksa önce açık hesap olmalıdır. İşletme hesabı ve açık hesap aynı şey değildir.

Daha Sık Etiket Kullanın!

Özellikle de son zamanlarda gündem olan konuları gönderi açıklamasında etiket olarak ekleyin. Bu sayede etiket araması yapan kullanıcılara karşı ulaşılabilir olacaksınız. Instagram’da en çok etkileşim alan etiketlerden bazıları:

#picofday

#picoftheday

#instamood

#mood

#instafollow

#followme

#love

Farklı Filtreler Kullanmayın!

Yapılan araştırmalara göre, hesabınızda paylaştığınız gönderilerin farklı filtrelerle filtrelenmesi, erişimin azalmasına neden oluyor. Doğal efektle paylaşacağınız gönderilerde %15’e kadar daha fazla erişim alırsınız. Bu sayede keşfet bölümünde bulunma oranınız da artar!

Fotoğraflarda Yüzünüzü Gösterin!

Instagram’da binlerce kullanıcı üzerinde yapılan araştırmalar, uygulamanın farklı davranışlara karşı ne tür tepkiler verdiğini gösterdi. Buna göre eğer fotoğraflarda bir insan yüzü bulunuyorsa erişim ve beğeni alma oranınız inanılmaz derecede artıyor. Özellikle de görsellerde yüz ifadesi yer alıyorsa hesabınız %20’ye kadar daha fazla erişim ve %45’e kadar daha fazla beğeni alıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra dikkat etmeniz gereken durumlardan birisi de düzenli olarak gönderi paylaşmaktır. Eğer düzensiz olarak içerik paylaşırsanız kullanıcılardan daha az tepki alırsınız. Buna ek olarak hikaye sayısına da dikkat edin. Eğer çok sık ve reklam içerikli hikayeler paylaşırsanız kullanıcılarınız sizi “sessize alabilir”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz