Instagram’a Bağış Yapma Özelliği Geliyor!

0
134

Instagram, Facebook bünyesine geçtiğinden günden bu yana; birçok yeni özelliğe ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor. Birkaç gün önce Facebook, kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların bağış toplayabilmeleri için kullanabilecekleri yeni bir özelliği tanıttı. Tanıtılan özelliklerin arasında Instagram’da bir bağış butonu, Facebook’ta bir bağış toplama etiketi ve bunlara ek olarak oyun yayınlarında bağış toplama gibi özellikler bulunuyor.

Sosyal medyada adeta bir dev haline gelen Facebok, bünyesinde yer alan sosyal medya platformlarına üye olan, kar amacı gütmeyen toplulukların bağış toplayabilmesi için; üç yeni özelliğini kullanıcılarıyla buluşturdu. Tanıtılan yeni özelliklerde Instagram için bir bağış butonu, Facebook için bir bağış toplama etiketi ve de Facebook’ta yapılan canlı yayınlarda bağış toplama özelliği yer alacak.

Hali hazırda bazı kurum ve kuruluşların Instagram Hikayelerinde bağış toplayabilmeleri için tanımlanan bir özellik zaten bulunuyordu lakin bu hikayelerin 24 saat geçtikten sonra silinmesi oldukça can sıkıcı ve uğraştırıcı bir durumdu. Instagram’a eklenecek olan bu yeni özellik ve değişiklik ile beraber kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar; telefon numaralarının yer aldığı bilgilerin yanı sıra; Instagram profillerine bir bağış butonu ekleyebilecek; bu sayede hikaye ile uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz