Ana Sayfa TEKNOLOJİ Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Geri Nasıl Açabilirim

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Geri Nasıl Açabilirim

4
79

Instagram kullanıcı memnuniyetini ve deneyimini arttırmak adına sürekli olarak yeni güncellemeler ile geliyor. Bu güncellemeler olumlu yönde izlenim bıraksa da bazen kullanıcıların başına kullanıcı hatası kaynaklı olarak ufak tefek sosyal medya kazaları gelebiliyor. Bunlardan biri ise birçok kullanıcının  hesabımı yanlışlıkla sildim demesidir. Yanlışlıkla sileceğimi  düşünmüyorum  diyorsanız eğer yapılan araştırmalar sonucu elde edilen sonuçlar var. Dünya genelindeki Instagram kullanıcılarından neredeyse %40’ı bunu yaşıyor.
Instagram hesabını silme olayı pek hoş olmasa bile her an başımıza gelebilir. Aktardığımız bu yazıda böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğimiz de ne yapmanız  gerektiği hakkında bilgi aktaracağız.

 Adım adım silinen Instagram hesabını geri alma:
İlk olarak kullandığınız Instagram hesabınızın silinmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bundan emin olmanızın sadece iki yolu vardır. İlk olarak internet üzerinden Instagram giriş sayfasına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra kullanıcıadı  ve şifre girerek hesabınızın olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Eğer burada göremiyorsanız hesabınız silinmiştir. Bir diğer kontrol seçeneği ise Instagram’ın  mobil uygulaması üzerinden giriş yapmalısınız eğer giriş yaptığınızda hesabınızın görünmemesi gerek görünmüyorsa eğer hesabınız silinmiş demektir. Uygulamanın özü ingilizce olduğu için gerçekleştirmeniz gereken işlemleri sizden ingilizce olarak isteyecektir. Korkmanıza gerek bu süreçte adımları takip ederken dil bilmeden de kolay bir şekilde çözüme kavuşacaksınız. İlk yapacağınız işlem masaüstünden Instagram sayfasına girmeniz. Gerekmektedir. Girdiğinizde karşınıza bazı sorular çıkacak ve önemli olan bu sorulara doğru bir şekilde cevap vermeniz.
ADIMLAR
1)Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu soruya ‘’hayır’’ demeniz gerekiyor.

2) Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölüm güvenilirliğinizi kanıtlamak için çok önemli. Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yanlışlığı tespit edilirse sorun yaşarsınız.

3) Instagram kullanıcı adınız?
Eğer Instagram hesabımı  yanlışlıkla sildim diyorsanız kesinlikle unutmamanız gereken bir konu var ki Instagram kullanıcı adınız. Kullanıcının adının önemi Instagram’ın  sizi bulup yardımcı olabilmesidir. Bu yüzden oldukça önemlidir. Bu sebep ile doğru bir şekilde doldurmaya özen  gösterin. E-posta adresini  istediğinde hangi e-posta adresini kullanıyorsanız eğer mutlaka onu girin. Farklı bir e-posta adresi girmeyin. Karşınıza hangi ülkeden yazıyorsunuz sorusu geldiğinde bu soruya kesinlikle doğru cevap verin hangi ülkede iseniz o cevabı verin önemsiz görüp  yanlış bir bilgi verirseniz eğer işleminiz sonuçlanmaz.
BEKLEME ZAMANI
Tüm bu aşamalar bittikten sonra tüm sorulara doğru cevap verdikten sonra işlem tamamdır demektir. Artık sizlik pek bir kısım  kalmıyor. Bundan sonrası ise Instagram’ın ne kadar süre içerisinde incelediğine  ve sonuç bulduğuna kalmıştır.  Bu aşamadan sonra Instagram sizden herhangi bir ek bilgi istediğinde sizin yazmış olduğunuz e-posta adresinize bir ileti gönderecek. Ve sizde gelen e-posta’ya cevap ileteceksiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz