Hyundai Solar Şarj Sistemi Üzerinde Çalışıyor

0
11

Elektrikli vasıtalara olan ilgi her geride bıraktığımız gün biraz daha artış gösteriyor. Esasında bu alanda yalnızca markaların ilgisinin arttığını söylemek gerekiyor. Markalar kadar sürücüler de elektrikli vasıta teknolojilerine yaklaşmaya başladı. Bu düşünce bir hayli öne çıkarken Hyundai, yeni bir sistemle sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Firma doğrultusundan paylaşılan verilere göre Hyundai vasıtalarında özel bir solar sistem kullanılacak. Kullanılan solar sistem, vasıtaların şarj meselesini ortadan kaldıracak. Güneş enerjisinin aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayacak olan yeni teknoloji amacıyla detaylarda gelmeye devam ediyor.

Hyundai Solar Sistemi Nasıl Çalışacak?


Hyundai solar sistemi vasıtalarda üst seviye bir enerji tasarrufu sunulmasını sağlayacak. Hibrit vasıtalarda kullanılacak olan teknoloji, güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretilmesini sağlayacak. Bu şekilde de aracın yakıt kullanımı maksimum seviyede azaltılacak. Yakıt kullanımı konusu ile ilgili yeni adımlar atılacak olan ilk vasıta ise Sonato Hibrit olacak.

Güneş panelleri ekstra elektrik üretilmesini sağlayacak. Üretilen elektrik vasıtası ile aracın yakıt kullanımına daha az gereksinimi olacak. Bu şekilde hem ekstra bir yakıt tasarrufu yapılmış olacak hem de elektrik konusu ile ilgili da üretim sorunu yaşanmayacak.

Şimdilik paylaşılan bu bulgular geliştirme adımında olan teknoloji amacıyla geçerli. Teknolojinin tam olarak geliştirilmesi sonrasında, hangi vasıtalarda kullanılacağı ve tam olarak nasıl bir artı sunacağı meydana çıkmış olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz