Huawei P40 Dünya Genelinde Mi Satışa Sunulacak?

0
136

Yayılan bir söylentiye göre, Çin merkezli teknoloji devi Huawei; yeni akıllı telefonu P40’ı Dünya genelinde satmayı planlıyor olabilir.

The Information’da yayınlanan bir makalenin içeriğinde yer alan bilgilere göre Çin merkezli teknoloji devi, 2020 yılında çıkması planlanan P40 ve P40 Pro isimli telefonların dünya genelinde satılacağı yer alıyor. İşin ilginç yanı ise; henüz Mate 30 ve Mate 30 Pro dahi dünya genelinde satışa sunulmuş cihazlar değilken; P40’ın dünya genelinde satışa sunulacak olması.

Huawei P40 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Hiç şüphesiz P40 serisi ile göze çarpan ilk özellik ve yenilik; One Action benzeri bir aksiyon kamerasının kullanılması olacak. Öte yandan her ne kadar P30 serisinde OLED HDR 10 ekran teknolojisi beğenilmiş olsa da; diğer rakiplerinin biraz alt seviyesinde kalmıştı. Bu noktada güncellemeler ve geliştirmeler yapması beklenen teknoloji devi Huawei; P40 serisinde AMOLED QuadHD ya da AMOLED 4K ekran kullanabilir. Öte yandan birçok akıllı telefon üreticisi firma; kamerayı gizleme peşinde olması; Huawei’de etkileyecek. Ön kamera konumlandırmasında; değişikliğe gidilecek gibi görünüyor.

Huawei P30 Pro’nun kablosuz şarj teknolojisi ile gelmesi; P40 ve P40 Pro modellerinde de bu teknolojinin oldukça iyileştirilmiş sürümünün kullanılacağının habercisi. Öte yandan yayılan bir takım söylentilere göre; Huawei P30 serisi çift ön kamera ile daha kaliteli selfieler sunabilecek. Çift ön kameranın olması; bir hayli dikkat çekici özellik olurken; Huawei, bu teknolojiyi kullanan ilk teknoloji firmalarından birisi olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz