Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw

0
137

Bu tek başına ‘Hızlı ve Öfkeli’ filmi, Londra’da, Hattie Shaw’un (Vanessa Kirby) liderliğindeki bir MI6 ajanı ekibinin “Kar Tanesi” olarak adlandırılan ölümcül bir virüsü almak için bir depo açtığı Londra’da açıldı. Onlar süper geliştirilmiş Brixton Lore (Idris Elba) tarafından bulunur. Sibernetik büyütmelerinden dolayı, diğer tüm ajanlarla zemini silmesine izin veren gelen saldırıları hissedebiliyor. Hattie, Snowflake‘e kendini enjekte eder ve Brixton‘ın görüşünden kaçar. Bir radyo kaptı ve Hattie, virüsü kendisi için alan bir hainmiş gibi görünmesini sağlıyor.

Bu arada, Luke Hobbs (Dwayne Johnson) ve Deckard Shaw (Jason Statham) kendi evlerinde uyandılar. Günlük rutinlerine devam ediyorlar, daha sonra her biri sorgulanacak birini bulamadan önce onlarca topun saçmalamak için gece kulüplerini ayırıyorlar. Hem Hobbs hem de Shaw, etrafta dolaşmakta olan süper virüsü duymuşlar ve Eteon adında bir terörist grup tarafından üretildiğini biliyorlar. Kendi goonsları onlara istedikleri bilgiyi vermekte başarısız oluyor, bu yüzden Hobbs alnında ” Cops” dövmesi yaparken, Shaw adamını pencereden sarkarken terk ediyor.

Hobbs, eski bir arkadaşı / CIA ajanı Locke (Ryan Reynolds) tarafından ziyaret edildiğinde kızı Sam (Eliana Sua) ile akşam yemeğinde kahvaltı yapıyor. Hobbs‘ı Snowflake hakkında ve ne kadar ciddi bir tehdit olduğu konusunda bilgilendirir. Yardım etmek konusunda isteksiz olmasına rağmen, Hobbs bunu yapmayı kabul eder. Aynı zamanda, Shaw annesi olan Magdalene, AKA “Queenie” (Helen Mirren) ‘i hapishanede ziyarete gider. Ona Hattie’nin çıkmazını ve kendisine ulaşması gerektiğini söyler, ama Hattie‘nin onu görmek istediğini düşünmez. Hapishaneden ayrıldıktan sonra Shaw, Snowflake‘in de peşinden gitmek için Ajan Loeb (Rob Delaney) tarafından yaklaştı. Bu, Hobbs ve Shaw‘un bir kez daha Locke ve Loeb ile birlikte çalışmalarını isteyerek yüz yüze gelmelerini sağlar. Onların tepkisi? “FUCKING yolu yok!” Hakaret alışverişinde bulunduktan sonra, iki kişi birlikte çalışmayı kabul ediyor.

Shaw, Hattie’nin serseri kapana kısılmış evine giderken, Hobbs onu sokaklarda bulmayı başarıyor. Shaw, Hattie’yi izlemeye çalışan ajanlar tarafından dövüşürken, kaçmak için Hobbs ile savaşır. Odadaki herkesi yener, Hobbs ise üstünlük kazanıp Hattie’yi getirmeyi başarır.

Daha sonra, Shaw ve Hattie annelerini hapishanede ziyaret eder ve ona kaçmasına izin verebilecek bir şey içeren bir kek bırakır. Bu arada, Hobbs, Sam’i ailesiyle tanıştırmaya karar verdi, çünkü bu sefer buna sadık kalmaya karar verdi.

Krediler sırasında Locke, diğer Eteon ajanlarla bir başkasıyla, hatta daha ölümcül bir virüsle savaşırken tekrar Hobbs ile bağlantıya geçti. Locke ayrıca bir adamı tuğlasıyla bıçaklamayı başardı. Başka bir sahnede, Hobbs polisin onu yakalayıp “Hugh Janus” olarak ele almasını sağlayarak Shaw’ı Moskova sahte adı için geri alır. Shaw dışarı çıkıyor ama sessizce gidecek gibi gözükmüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz