HarmonyOS İşletim Sistemi Tanıtıldı

0
4

Huawei, bir vakitdir mobil teknolojileri amacıyla yeni ilerlemeler hususu ile ilgili haberler yapıyor. Teknoloji devinin Android yaptırımları ardından yeni teknolojiler üstünde çalıştığını biliyoruz. Bu noktada yeni bir işletim düzeneğinin geleceği de konuşuluyordu. Beklenen oldu ve yeni işletim sistemi meydana çıktı.

Bu kez Huawei HarmonyOS serisi karşımıza geldi. Yeni işletim sistemi sürümünün tanıtılmasıyla beraber, merak edilen bütün özelliklerde açıklanmış oldu. Muhtemelen ilk olarak akıllı televizyonlarda kullanılacak olan işletim düzeneğinin detaylarına bakalım.

Huawei HarmonyOS Neler Sunacak?


Paylaşılan verilere bakacak olursak Huawei HarmonyOS, anında her akıllı aygıt amacıylade kullanılabilecek bir işletim sistemi. Sadece akıllı telefonlarda kullanılmayacak olan yeni işletim sistemi, akıllı saatler, tabletler, televizyonlar ve hem de bilgisayarlar amacıylade kullanılabilecek.

Çok daha süratli ve çok daha kararlı bir çalışma yapısına sahip bulunduğu belirtiler işletim düzeneğinin, açık kaynak kodlu bulunduğu bilgi kapasitesi de verilmiş durumda. Açık kaynak kodlu bulunduğu bilgi kapasitesinin verilmiş olması, mühim. Öyle ki işletim düzeneğinin gelişen vakitlarda çok daha süratli bir şekilde gelişmesi söz hususu olacak.

Bunun beraberinde desteklenen dillerin de anında anında her sınıf amacıyla açık tutulmuş olması, mühim avantajlardan bir tanesi. Şu an amacıyla ilk olarak akıllı televizyon modellerinde kullanılacağı belirti edilen Huawei HarmonyOS amacıyla akıllı telefonlara geçişin ne vakit uygulanacağı ise bilinmiyor. Bunun amacıyla bir vakit daha beklemek gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz