Teknolojiden Para Kazanmak: Freelancer Olmak!

0
113

İnternet, uçsuz bucaksız bir derya… Özellikle de son zamanlarda gelişen programlarla daha hızlı gelişmeye başladı. Bu nedenle burada, gayretli bir çabayla daha önce kazanmadığınız kadar para kazanabilirsiniz. Üstelik yapmanız gereken sadece fırsatları değerlendirmek ve bir alanda iyi işler çıkartmak! Eğer hem istediğiniz saatte hem de istediğiniz ücretle çalışmak isterseniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Freelance hizmetleri, günümüz dünyasında en çok tercih edilen hizmet çeşitlerinden birisidir. Freelancer olarak; makale yazarlığından web sitesi tasarlamaya kadar birçok alanda iş bulabilirsiniz. Oldukça geniş imkanlara sahip çalışma sistemi olan freelancerlık, istediğiniz saatte ve kendi başınıza çalışma imkanı buluyor. Eğer bir alanda yeteneğiniz varsa (fotoğraf çekmek, photoshop, kodlama, tasarım, grafikerlik, yazarlık vs.) bu yeteneğinizi kullanarak acil iş ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

“Peki kim bana iş verecek? Ben nasıl bulurum? Kimseyi tanımıyorum ki.” diyorsanız yanılıyorsunuz. Armut, Bionluk, Sadeceon gibi freelancerların buluşma noktalarında kendinize iş bulabilirsiniz. Eğer buralarda komisyon bazlı çalışmak istemezseniz forum veya iş ilanı sitelerine de adınızı bırakabilirsiniz. Ancak bu işte tecrübe ve güven önemlidir. Bunun için ne yapmak istiyorsanız öncelikle eğitim videolarıyla o işi iyice öğrenmeniz gerekir. Sonrasında kendiniz için çalışmaya başlamalısınız. Bu sayede yeteri kadar pratik yapabilirsiniz. Mesela logo tasarımlarında iyiyseniz forumlarda kendinizi tanıtıp örnek işlerinizi sunabilirsiniz. Bu sayede hem insanların sizi tercih etmesini sağlarsınız hem de güvenilir çalışanlar bulursunuz.

Kazanmanın Sınırı Var mı?

Freelancer olarak çalışmanın ve kazanmanın sınırı yok! Eğer alanınızda iyiyseniz ve işlerinizi çok hızlı halledebilecek kadar pratik sahibiyseniz birden fazla müşteriyle çalışarak çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Bunun için sadece işinizi iyi yapmanız gerekir. İnternette para kazanmak isteyen herkesin ilk denediği şeylerden birisi de freelancerlıktır. Bu nedenle iyi veya kötü herkes bu işi üstlenebilir. Ancak piyasada yalnızca işini iyi yapanlar iyi miktarlar kazanabilir. Günde 1-2 saatlik çalışmayla ayda 500 Türk Lirasına kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak tüm gününüz boşsa, 10 saat boyunca çalışarak ayda 10 bin Türk Lirası tutarında kazançlar sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinde en az kazanan freelancerlar içerik üreticileridir. Onları ortalama olarak sırasıyla grafik tasarımcılar, çevirmenler, seslendirmenler, video üreticileri ve web tasarımcılar takip etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz