Fornite Oyunundan 1 Saatte 26 Bin Dolar Kazandı!

0
139

[pl_row]
[pl_col col=12]
[pl_text]

YouTube üzerinden oyun videoları paylaşan bir YouTuber, isim benzerliğinin neden olduğu bir hata ile Fornite oyunundan 1 saat içerisinde 26 bin dolar yani yaklaşık 151 bin Türk Lirası kazandı.

Fornite’ın yapımcısı olan Epic Games, içerik üreticilerini destekleme programı kapsamında, içerik üreticilerine özel kişisel bir kod paylaşıyor. Fornite oynayan tüm oyuncular bu kod ile oyun içerisindeki mağazadan her satın aldıkları ürün için, içerik üreticisine belirli bir destek sağlıyorlar. Fakat ortaya çıkan bir hata ile yanlış anlaşılma sonucunda bir YouTuber, 1 saat içinde 26 bin dolar kazandı.

ForniteChapter 2’nin şanslı kullanıcısı Sway adlı oyuncu oldu. Asıl gerçek şu ki, YouTuber’ın oyundaki kod ismi FaZeClan’ın ( Fornite oyununun rekabetçi eSport ekibi ) bir üyesi olan Sway’e oldukça benziyor. Ünlü YouTuber’ın ismi FaZeClanın yıldız oyuncusuna benzediği için, bağışlar yanlış oyuncuya gitti. Yanlış anlaşılma, YouTuberSway’in kodunu bir diğer oyuncu olan FaZe Clan adlı oyuncusundan bir süre önce almasından dolayı ortaya çıktı.

Ünlü ve yüksek aboneye sahip içerik üreticisi de Fornite oyununun yıldızı olan Sway, FaZe’e katıldığından beri kod programı sayesinde çok daha fazla kazanmaya başladığını belirtti. Yani oldukça basit bir isim ve soisim benzerliği, ünlü YouTuber’ın bir başkasının ismi üzerinden gelirlerinin bir hayli artmasına sebep oldu.

EpicGames’ın içerik üreticilerini destekleme programı, Epic Games bünyesinde bulunan mağazasından alışveriş yapan kullanıcıların, içerik üreticisinin kodunu kullanarak bağış yapmalarını sağlayan bir program. Epic Games, kod ile beraber harcanan her 10 bin V – Papel için içerik üreticisine 5 dolar veriyor.

26 Bin Doları İade Etti

Bu basit hata sayesinde hem 26 bin dolar kazanan hem de çeşitli internet sitelerinde haber konusu olan ünlü YouTuber’ın takipçi ve abone sayısı, birkaç saat içerisinde artış gösterdi. Öte yandan YouTuber ve Fornite oyuncusu olan şahıs, yanlış anlaşılma sonucunda kazandığı 26 bin dolar’ıFornite’a iade ederek paranın asıl Forniteoyuncusuna  aktarılmasını sağladı. Fornite’ın bu hatanın ardından nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

[/pl_text]
[/pl_col]
[/pl_row]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz