Euro Truck Simulator 2’de Türkiye’den Hangi Şehirler Var ?

0
89
ets-2-turkiye-haritasi-map

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından geliştirilmiş Dünya çapında popüler bir sürücü simülasyon oyunudur.

Dünya çapında popüler olduğu gibi Türkiyede’de büyük bir oyuncu kitlesi bulunan Truck Simulator 2′ ye eklenecek olan“Road to the Black Sea” isimli paket için oyun firmasının çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Euro Truck Simulator 2’ye Türkiye’nin de dahil olacağını bazı oyun içi görüntüleri paylaşarak duyurdu.

Euro Truck Simulator 2’ye Türkiye’nin de dahil olacağı bu ek paketle ilgili bazı görüntüler paylaşan oyunun yapımcısı SCS Software, İstanbul’un oyun içerisindeki en geniş şehir olacağını söyledi.

Yaklaşık 7 yıl önce, 2012 yılında oyun piyasasına bomba gibi düşen Euro Truck Simulator 2, üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala pek çok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyun piyasasına sürüldüğü yıllarda tek oyunculu olan oyun, geçtiğimiz yıllarda oyun piyasasına sürülen çevrimiçi moduyla iyice ünlendi. SCS Software, Euro Truck Simulator’un Türk oyuncular tarafından oldukça sevilen, benimsenen ve aktif şekilde oynanan bir oyun olduğunun farkına varmış olacak ki, oyunda bulunan haritaya Türkiye’den yalnızca Trakya Bölgesi bulunacak.

Türkiye’den Trakya bölgesinin yani Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul’un Avrupa yakası bulunacak. Yeni haritanın ne zaman ve hangi tarihte yayınlanacağına dair henüz net bir bilgi mevcut değil. Lakin 2019 yılının son çeyreğinde yayınlanması planlanıyor. Şunu da belitmekte fayda var, Türkiye’den dört şehrin de bulunduğu ek harita paketinin fiyatı henüz bilinmiyor. Yakın zamanda netleşeceği tahminlerimiz arasında.

 Türkiye’den dört şehrin olacağını belirten SCS Software’ın yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“Kültürle, endüstriyle ve tarihle dolmuş şehirlerden, küçük köylerine; Türkiye’nin Trakya bölgesi Avrupa’nın en büyük nüfusa sahip ve oyunlarımızdaki en geniş şehir olacak olan İstanbul’a açılan kapı. Şehirlerde dolaşırken, geçmiş ve günümüz yapısının kaynaştığını ve yükselen modern apartmanların yanında tarihi yerlere de rastlayabilirsiniz.”

Euro Truck Simulator isimli oyun için sürekli ek paket çıkartan SCS Software, şuan için Avrupa’nın neredeyse tamamını oyuna dahil etmiş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz