Eski Akıllı Telefonlar İle Yapılabilecek 7 Şey

0
165
10-Maddede-Eski-Akıllı-Telefon-Nasıl-Değerlendirilir-1

Hayatımızda büyük bir yere sahip akıllı telefonları çok sık değiştirdiğimiz inkar edilemez bir gerçek. Özellikle de ülkemizde bazı istatistiklere göre neredeyse altı ayda bir telefon değiştiriyoruz. Peki eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir ?

Eski akıllı telefonunuzu değerlendirmenin bir çok yolu bulunuyor. Birkaç uygulama ve yazılım ile oldukça işlevli cihazlara dönüşen eski akıllı telefonlarınız ile yapabileceklerinizi sıraladık;

Akıllı telefonunuzu bir kablosuz dokunmatik panele dönüştürün.

Unified Remote isimli uygulama sayesinde eski akıllı telefonunuzu bir dokunmatik panele veya kontrol paneline dönüştürebilirsiniz.

Uzaktaki bilgisayarlarınızı akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edin.

Bilgisayarınızdan uzaktayken kontrol etmeniz gerekiyorsa, kullanmadığınız akıllı telefonunuz ile kontrol etmek istediğiniz bilgisayara kuracağınız Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması ile kolaylıkla kontrol sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu bir uzaktan kumandaya dönüştürün.

Eski akıllı telefonunuzu yenisini aldığınız için kullanmıyor olabilirsiniz fakat akıllı ev cihazlarını mutlaka kullanıyorsunuzdur. Eski dahi olsa, akıllı telefonlarınıza gerekli uygulama ve yazılımları yükleyerek eski telefonunuzu bir uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz.

Arabaya yol kamerası

Arabaların ön panelinde yol kamerası bulundurmak yalnızca polis araçlarına ait bir özellik değil. Eski akıllı telefonunuz sayesinde buna siz de sahip olabilirsiniz.

Bebek monitörü olarak kullanın

Eski akıllı telefonunuzu yeni aldığınız akıllı telefon ile ortak çalıştırarak bir bebek monitörü olarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Özellikle de ne zaman uyanacakları önceden belli olmayan bebeklerin ihtiyaçlarını anında gidermek için bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır.

Çevrimdışı haritalarınızı yükleyin

Yaptığınız seyahatlerinizde yeni akıllı telefonunuzun şarjını harcamamak için eski akıllı telefonunuzu bir çevrimdışı harita olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha keyifli ve konforlu seyahat yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için eski akıllı telefonunuza birkaç çevrimdışı harita uygulaması yüklemeniz yeterli olacaktır.

GPS takip cihazı olarak kullanın

Aracınızın ya da sizin için önem taşıyan ve akıllı telefonu içerisinde muhafaza edebileceğiniz her şeyin GPS takibini yapabilirsiniz. GPS takibi akıllı telefonun şarjını oldukça hızlı tükettiği için, hareket halindeyken şarj sorunu yaşanabilir. Bu sorunu aşabilmek için yüksek kapasiteli bir powerbank kullanmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz