Ana Sayfa TEKNOLOJİ Dünya’nın En Pahalı Telefonları Hangileridir?

Dünya’nın En Pahalı Telefonları Hangileridir?

0
136

Cep telefonları, son zamanlarda büyük gelişmelere konuk oldular. Özellikle de işlemci ve kamera alanlarından büyük gelişmeler yaşayan telefonların doğal olarak fiyatları da artmaya başladı. Ancak bazı “özel” yapım telefonlar gerçekten de özel insanların alabileceği kadar pahalı. Bu telefonların pahalı olmasının nedeni ise değerli taşlarla yapılmış olması… Gelin o pahalı telefonlara göz atalım.

iPhone Princess Plus

Telefon adı üzerine prenseslere layık bir model. Prenses adını, üzerindeki pırlantaların kesim stilinden alıyor. Telefonun yüzeyinde toplam 318 pırlanta bulunuyor ve 138 adeti prenses stilinde kesilmiş durumda. Pırlantanın yanı sıra 18 karat beyaz altınla süslendirilmiş. Fiyatı ise 170 bin dolar. Bu telefonun yerine yaklaşık olarak 170 adet iPhone X 256 GB alabilirsiniz.

Savelli Smartphone

Telefon, 18 karat altın ve pırlantayla süslenmiş durumda. Ayrıca piton yılanı ve iguana derisi kaplamalı seçenekleriyle gelen telefonun fiyatı yaklaşık olarak 250 bin dolar. Malum, az bulunan şeyler her zaman pahalıdır. Bu telefonla 250 iPhone X 256 GB almanız mümkün.

Black Diamond VIPN Smartphone

Windows işletim sistemiyle gelen bu telefon, Dünya’daki en pahalı sekizinci telefon konumunda . Telefonun arkasında ve önünde iki adet büyük pırlanta bulunuyor ve Blackberry’den hatırlanacağı üzere yön tuşuna sahip. Fakat fiyatı da pırlantalar nedeniyle kabarmış: 300 bin dolar. Bu telefonla 300 iPhone X 256 GB almanız mümkün.

Vertu Signature Cobra

Oldukça ilginç görünüme sahip bu telefon, şimdiye dek 8 defa üretildi. Telefonun ön yüzünde yılan motifi bulunuyor ve yılanın da kulağında büyük pırlantadan oluşan bir küpesi var. Bu yılan motifinin içerisi de 500 adet yakut bulunmaktadır. Çevresinde ise küçük pırlantalar yer alıyor. Telefonun fiyatı yaklaşık olarak 310 bin dolar.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Bu telefon, tuşlu olmasına karşı birçok telefondan kat ve kat pahalı. Nedeni ise havalı görünümü ve altın kaplı kenarları. Bu nedenle biraz da ağır olan telefon, arka kaplamada ahşap bir panele sahip. Fiyatı ise tam 1 milyon dolar. Yani 1000 iPhone X 256 GB değerinde.

Diamond Crypto Smartphone

Adından da anlaşılabileceği üzere telefon pırlanta kaplı. Ayrıca kendi içinde özel bir güvenlik yazılımı barındıran telefonda, gizlilik hat safhada. Telefonun değeri ise tam olarak 1,3 milyon dolar. Türk lirası ile hesaplandığında yaklaşık olarak 8 milyon TL’ye denk geliyor. Pırlantasız değeri ise yaklaşık 600 dolar.

Goldvish Le Million

Hem şık hem de özel sisteme sahip bu telefonun değeri tam olarak yok. Açık arttırmada Rus iş adamı bu telefona 1,3 milyon değer biçmiş ve telefonun yeni sahibi olmuştur. Özel üretim olan telefonda 18 karat beyaz altın süslemesi bulunuyor. Ayrıca telefonun her yeri değerli taşlarla bezenmiş durumda.

iPhone 6 Amosu Call of Diamond

iPhone telefonlarının özel üretim modellerinden birisi olan Amosu Call of Diamond, 2,7 milyon dolar etiket fiyatına sahip. Telefonun arkasında yer alan Apple logosu, tamamen pırlantadan yapılma. Telefonun yüzeyinde yaklaşık olarak 6000 pırlanta bulunuyor. Bu telefonla 2700 adet iPhone X 256 GB alma şansınız var.

iPhone 5 Black Diamond

Dünya’nın en pahalı telefonları listesinde ikinci sıradayız. Apple üretimi bu telefon, dünyada en az rastlanan taşlardan birisi olan siyah elmasla kaplı. Ayrıca elmas ve pırlanta seçenekleri de bulunan telefonu almak için sipariş vermek zorundasınız. Çünkü dünya üzerinde bu telefonun eşi yok! Yalnızca Çinli bir milyarderin isteği üzerine yapılmış olan telefonun değeri 15 milyon dolar. Yani 80 milyon Türk lirasından daha pahalı.

Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6

Geldik dünyadaki en pahalı telefona. Bu telefon, 18 karat altından kasaya sahip ve arka yüzeyinde kocaman bir pırlanta barındırıyor. Pembe elmas taşı, telefonun büyüleyici bir özellik kazanmasını sağlamış. Ancak fiyatına bakınca gözleriniz kamaşabilir. Telefonun değeri yaklaşık olarak 95 milyon dolar. Yani bu telefonla Yalova’daki herkese iPhone X 256 GB alabilirsiniz. Ancak biraz daha ucuz olsun diyorsanız mavi elmas modeli yaklaşık olarak 50 milyon dolar değerinde.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz