CS: Go Ping Düşürme Ayarları ve Yöntemleri:

0
67

CS: Go kullanıcılarının canını zaman zaman Ping ve Fps sorunu ile oldukça sıkıyor. Cs: Go Ping düşürme ayarları çoğu zaman işe yarasa da ping düşürme yöntemlerinden birkaçını da ek olarak uygulamak gerekiyor.

CS: Go Ping Nasıl Düşürülür?

Öncelikle bilgisayarınızın arka planda çalışan ve internet bağlantınızı kullanan programları kapatın. Arka planda kullanmadığınız servisler bulunuyorsa; örneğin Skype, idman vb. birer birer kapatın. Her ne kadar aktif olarak o an kullanmıyor olsanız da, internet bağlantınızı kullandığı için Ping seviyenizde artış yaşanmasına neden olabilir.

İndirmelerinizi Sonlandırın    

Eğer oyun oynarken aynı zamanda arka planda indirme yapıyorsanız, indirmeyi durdurun ya da sonlandırın. Oyun oynarken herhangi bir şeyi indirmek, ping seviyesini oldukça yükseltiyor. Kablosuz internet üzerinden bağlantı gerçekleştirmişseniz, WiFi’a  bağlı diğer cihazların da herhangi bir indirme yapıp yapmadığını kontrol edin.

Kablolu Bağlantı Kullanın

WiFi bağlantısına nazaran Ethernet bağlantısı, çok daha güçlü internet bağlantısı yaşatıyor, kopma sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Öte yandan Ping seviyesinin de düşmesini sağlıyor. Öte yandan masaüstü bilgisayara sahipseniz, Ethernet kablosunun uzunluğu da internet bağlantı hızınızı ve ping seviyesini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple Ethernet kablonuzu kısa tutmanızda fayda var.

VPN Uygulamalarını Kapatın

Bilgisayarınızda herhangi bir VPN uygulaması kullanıyorsanız, bu da ping oranınızı oldukça arttıracaktır. Aktif olarak çalışan bir VPN programınız varsa, kapatın.

Arka Planda Şarkı Açıksa

Hiç şüphesiz oyuncuların bir çoğu, oyun oynarken aynı zamanda şarkı dinlemeyi tercih ediyorlar. Eğer siz de bu oyuncu grubunda yer alıyorsanız ve çevrimiçi şekilde şarkı dinliyorsanız, şarkı klibinin kalitesini en düşük seviyeye getirin. İzlemediğiniz için video kalitesinin 144 P çözünürlükte olması sizin için bir şey ifade etmezken, Ping oranınız için oldukça önemli bir adım olacaktır.

CS: Go Konsol İle Ping Düşürme

Oyuna giriş yaparak geliştirici konsolunu açın ve ardından aşağıda sıraladığımız kodları ayrı ayrı konsola yazın.

  • cl_interp 0
  • cl_interp_ratio 1
  • cl_updaterate 128
  • cl_cmdrate 128
  • cl_predict 1
  • cl_predictweapons 1
  • cl_lagcompensation 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz