Call of Duty, PUBG Mobile’in Tahtını Sallıyor!

0
164

Ünlü oyun şirketi Activision, geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Mobile isimli oyunu piyasaya sundu. Hem Andorid hem de iOS işletim sisteminin marketinde yayınlanan oyun, yayınlandığı gün tam iki milyon indirme aldı. İkinci gününde de bu yükselişi sürdüren oyun, Google Play’da birkaç gün içerisinde 10 milyon indirmeyi aştı. Bu sayede oyun, her iki markette de en popüler oyunlardan biri haline geldi.

Oyun şu an her iki mağazada da indirilebilir durumda. Ücretsiz ve düşük boyuta sahip oyun, daha şimdiden PUBG Mobile isimli oyunun tahtını sallamış görünüyor. Aslında bir nevi kardeş olan PUBG ve COD aynı şirket tarafından geliştirildi. Oyunun ilk haftasını PUBG ile karşılaştırdığımızda, PUBG’den çok daha fazla indirme sayısı aldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Bu durum, ilerleyen süreçlerden COD’un daha fazla indirme sayısına kavuşacağını gösteriyor. Öyle ki bu hızla devam ederse yıl bitmeden aylık kullanıcı bazında PUBG’yi geçebilir!

Oyunun en çok indirildiği ülkeler arasında ABD ve Hindistan yer alıyor. Fakat daha ilk haftasında COD Mobile isimli oyun 25 ülkede yer alan App Store’de ilk sırada. Google Play’de ise şu an ülkemizde en üst sıralarda yer alıyor. Yalnızca indirme sayısı da değil, derecelendirme sayısı da ilk haftadan bir milyonu geçmiş durumda. Buna ek olarak yaklaşık 1.2 milyon derecelendirmede 4.7 yıldız puanına sahip olduğunu da söyleyelim. Bu durum, oyunun kalitesini gözler önüne seriyor. İstatistiklere baktığımızda 20 milyonun üzerinde yer alan indirmelerin %15’i Hindistan’dan. Bu da gösteriyor ki bir haftada 3 milyon Hintli kullanıcı bu oyunu indirdi.

Oyunun boyutu şimdilik 74 MB. PUBG’ye kıyasla çok düşük bir veri yiyen oyun, Android sistemlerde 4.3 sürümünden yüksek sürümlerde oynanabilir. Şimdilik pek gündeme gelmese de oyun içerisine karışacak hileler, oyunun popülaritesini etkileyecek en önemli unsurlardan biri. Eğer Activision, hilelere karşı etkili bir savunma yapamazsa oyunun bir saman alevi gibi parlaması olası görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz