Ana Sayfa TEKNOLOJİ BMW’nin Üretmeyi Planladığı Yeni Elektrikli Araba İ7 VE Tüm Özellikleri

BMW’nin Üretmeyi Planladığı Yeni Elektrikli Araba İ7 VE Tüm Özellikleri

0
93
elektrik

Son yıllarda yükselişe geçen elektrikli araç üretimine ayak uydurmaya çalışan otomobil firması BMW, i7 ismini verdiği yeni elektrikli arabasını tamamen elektrikli bir şekilde üretmeyi düşünüyor.

BMW’nin yeni elektrikli aracı i7‘nin özellikleri;

BMW’nin yeni CEO’su Oliver Zipse, BMW’nin elektrikli araç yelpazesini attırmaya çalışıyor. Geçen aylarda şirketin CEO konumuna getirilen Oliver Zipse, kendisine olan güveni boşa çıkartmayacak gibi görünüyor. BMW’nin sadece elektrik ile çalışacak araç üretecek olması, yeni CEO Oliver Zipse için oldukça iyi bir başlangıç olacak.

Otomobil devi BMW ile ön plana çıkan yeni nesil elektrikli araçlar, teknolojik açıdan da oldukça gelişmiş. Söz konusu BMW iken profesyonellik ve tasarım her zaman ön planda oluyor.

Üst düzey yöneticiler tarafından yakın bir zamanda yapılan açıklamaya göre daha yeni olan, ve kısa süre içerisinde tanıtılacak olan BMW EV 7 Serisi, sürücülerine kaputunun altında bulunan çok büyük bir güç kaynağı (akü) ile gelecek gibi gözüküyor. BMW’nin daha önce hiç kullanmadığı kadar büyük bir akü kullanılacağı da yapılan açıklamalar arasında yer almakta. Söylentilere göre BMW i7’nin BMW i7s ve BMW i7 olmak üzere iki farklı versiyonun olacağı da söylentiler arasında bulunuyor.

BMW’nin yeni nesil elektrikli araçları; BMW i7 ve BMW i7s’in 670 beygir gücünde ve 120 kWh’lık bir batayaya sahip olması muhtemel özellikleri arasında yer alıyor.

BMW’nin kullanacağı bataryanın gücüne bakarsak, yeni nesil BMW elektrikli araçları dolu batarya ile ortalama 600 kilometrelik bir yol kat edebilecek. Bu da tamamen dolu bir şarj ile Ankara – İstanbul arasını şarjınız bitmeden kat etmeniz demek. Hali hazırda bulunan elektrikli araçlar ile kıyaslandığında, BMW’nin elektrikli araçları gerçekten de çok iyi bir performans sergiliyor.

Gelen duyumlara göre, BMW 7 ve BMW i7 birden fazla elektrikli motora sahip olacak. Bu da BMW müşterilerinin bugüne kadar talep ettiği gibi 4 çeker bir araç olacak. Şarj dolum süresi de önemli bir faktör olduğu için, BMW hızlı şarj teknolojisi üzerinde de çalışmalar yapmaya başlamış durumda.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz