Ban Yiyen Twitch Yayıncısı, Canlı Yayın Esnasında Panik Atak Geçirdi!

0
105

Son zamanlarda artan “hatalı” banlamalarla gündeme gelen Twitch, bir kullanıcısını daha yanlışlıkla banladı. Güney Koreli yayıncı, banlanmasının ardından canlı yayında göz yaşlarını tutamayarak ağlama krizine girdi. Ağlamaktan konuşamayan kızın görüntüleri, Twitch platformunda kısa sürede en popüler videolardan biri haline geldi.

Sürekli olarak hatalı banlamalar yapan Twitch, son olarak birkaç ay önce 5 hafta süreyle yasakladığı kullanıcının yasağını geçen hafta kaldırmıştı. “Velvet_7” olarak anılan yayıncı, bir hafta bile geçmeden ikinci kez hatalı bir şekilde yasaklanınca canlı yayın esnasında panik atak geçirdi. Uzun süre kendine gelemeyen yayıncı, fanları eşliğinde sakinleşmeye çalışsa da başarılı olamadı.

Konu sosyal medyada bir anda popüler oldu. Reddit platformunda yer alan kullanıcılardan birisi, kızın kanserli tümörünün olduğunu ve bu nedenle son zamanlarda iyice yıprandığını dile getirdi. Canlı yayında dakikalarca konuşamadan ağlayan kızın görüntüleri, kendi hesabında da yayınlandı. Kısa süre içerisinde herkesin dikkatini çeken yayıncının bu video dışında en popüler videosu 24 bin izlenirken panik atak geçirdiği videosu 3 günde 650 bin izlenmeyi aştı.

Gereksiz banlamalar nedeniyle birçok yayıncısını kaybeden Twitch, bu hatalarına devam etmekte kararlı görünüyor. Henüz resmi olarak bir açıklama gelmese de hatalı bir şekilde banlanan Velvet_7, konu üzerine uzun uzun açıklamalarda bulundu. Birçok yayıncısı tarafından da eleştirilen Twitch platformu, eski popülerliğini yavaş yavaş kaybederken bu terk edilişi hızlandırmış görünüyor.

Bazen kural ihlallerinden bazense nedensiz bir şekilde banlanan kullanıcılar ise bu yasaklamalara karşı oldukça tepkili. Anı zamanda canlı yayını izleyen diğer yayıncılar, konu hakkında Velvet_7’yi destekledi. Uzmanlara göre son zamanlarda artan teknoloji ve internet bağımlılığı, insanları daha duygusal bir hale getiriyor. İnternet bağımlıları, internete erişimediklerinde kendilerini kötü hissediyor ve duygusal açıdan yıpranıyorlar. Güney Koreli bu yayıncı da, internet üzerinde en çok vakit geçirdiği platformdan atıldığı için kendini tutamıyor. Hal böyle olunca uzmanlar da endişelerini dile getirmekten çekinmiyor. İnternet, günümüz gençliğini etkisi altına alırken fiziksel sağlığını da ciddi derecede tehdit ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz