Ana Sayfa TEKNOLOJİ Backlink Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
18

SEO işleminin olmazsa olmazı olan backlinkler. Bir web sitesine SEO yapmaya karar verdiğinizde kaliteli backlinkler ile sayfayı besleyerek üst sıralarda çıkmasını amaçlarız. Bu doğrudur ancak doğal olması ve dikkat edilmesi gereken bir kaç püf noktası bulunmaktadır.
temiz backlink

Sadece ana sayfaya backlink almaktan vazgeçin. Alt sayfalarınıza alacağınız backlinklerin uzun vadede daha yararlı olacağından emin olabilirsiniz.
Sürekli olarak anahtar kelimenize backlink çalışması yapmayın. Örneğin; üst sıralarda çıkmasını istediğiniz kelime “kol saatleri” ise “erkek kol saatleri, bayan kol saatleri, spor kol saatleri, casio kol saatleri” şeklinde kelimeler türeterek bu şekilde backlink almaya dikkat edin. Ayrıca bazen herhangi bir kelime olmadan sadece linkinizi kullanarak backlink edinin. Ne kadar amatör gözükürse o kadar doğal olacaktır.
Spam yapmaktan uzak durun. Hele ki programlar ile backlink almaya çalışmayın. Bazı programların işe yaradığı doğrudur ancak bu backlink çalışmalarını belirli bir periyota yaymak daha faydalı olacaktır.
Backlink aldığınız yer neresi ise (forum, blog, wiki vs.) linkinizin bulunduğu sayfaları pinglemeyin.
Spam ve çöp sitelerden uzak durun. Backlink alacağınız sitelerin backlink giriş ve çıkışının orantılı olmasına özen gösterin. Sürekli tanıtım yazısı satan bir blog sayfasından kesinlikle link almayın.
SEO paketi adı altında satılan çalışmalardan uzak durun. Geneli için hiç bir işe yaramadığını söyleyebiliriz.

Günümüzde tanıtım yazısının etkisi göz ardı edilemez. Son olarak düzenli bir şekilde alacağınız tanıtım yazılarının çok faydalı olacağını belirtelim.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz