AppStore’dan Türklere Büyük Jest: Yeni ve Yerli bölümü

0
126

Türk geliştiricilerin ürettiği uygulamalar; geliştirici ekosistemi ve uygulama ekonomisi Apple’ın dikkatini çekti ve Türk geliştiriciler için Yeni ve Yerli ismi verilen bir bölüm oluşturdu.

Teknoloji devi Apple’ın iPhone ve iPad’ler için kullanıcılara sunduğu AppStore ismi verilen uygulama mağazası, bünyesinde binlerce uygulamayı barındırıyor. Özellikle Türk geliştiricilerin AppStore’a yüklediği uygulamalar oldukça başarılı olunca, Apple, Türklerin ilgisini göz ardı etmedi ve Yeni ve Yerli bölümünü yayınladı. Yeni ve Yerli bölümü, Türkiye’de yaşayan kullanıcılar için ayrılmış özel bir bölüm. Bu bölümde, Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen ve popüler uygulamalar yer alacak. Bu sayede Türk geliştiriciler ve oyun – uygulamalar daha fazla kişiye erişebilecek. Öte yandan bu kısımda, oyun ve uygulamalar ile alakalı hikayeler de yer alacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak açılan bölüm, Türkiye’de büyüyen uygulama yelpazesinde yer alan geliştiricilerden ve eserlerinden oluşacak.

App Store; “Türkiye’deki uygulama geliştirme sahnesi her daim gelişiyor ve büyüyor. Bu harekete yön veren yetenekleri, yaratıcılığı ve girişimci ruhu kutlamaksa, bize gurur veriyor! Her ay düzenli olarak yayınlayacağımız bu yazı dizisinde en iyi yerli oyun ve uygulamaların yanı sıra dikkatimizi çeken güncellemeleri öne çıkartacak, sadece bize değil dünyaya ilham veren başarı hikayelerini seninle paylaşacağız. Hazırsan, başlayalım.” Açıklaması ile, yeni ve yerli bölümünü kullanıcıların deneyimine açtı.  Türkiye’de oldukça sevilen ABD merkezli teknoloji devi Apple, yaptığı bu jest ile kullanıcıların sempatisini bir kez daha kazandı. Her ay düzenli olarak Yeni ve Yerli başlığı altında, Türk geliştiricilerin elinden çıkan oyun ve uygulamalar bu bölümde listelenerek tanıtılacak.

Yeni ve Yerli Bölümünde Hangi Uygulamalar Var?

Şimdilik yalnızca birkaç uygulamanın yer aldığı bölüm, ilerleyen zamanda güncellenecek ve yeni geliştiriciler, oyunlar ve uygulamalar yer alacak.

Şuan listede;

  • Türkçe olan ilk meditasyon ve farkındalık uygulaması Meditasyon
  • İki genç girişimcinin yıldızlararası bir yolculuğa davet eden oyunu Director: Xenite
  • Kullanıcıların paylaşımlarına hareketlendiren sosyal hikaye düzenleyicisi olan moi
  • Yenilenen yayın platformu Turkcell TV+ bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz