Apple Watch 4 İnceleme

0
174


Teknoloji geliştikçe, her yanımız ayrı teknolojik aletlerle çevreleniyor. Bu teknolojik aletler önceleri evlerimizde yerlerini alırken artık bedenlerimizde de yerlerini almaya başladılar. Bedenimizde yer almaya başlayan ilk teknolojik aletler doğal olarak kulaklıklardı. Ancak şimdilerde ise bedenimizde yerini alan en yeni teknolojik aletlerden birisi akıllı saatler. Bu akıllı saatler sayesinde kolumuza minik bir telefon eklemiş gibi düşünebiliriz. Bu akıllı saatlerde sektörün başını çeken firma ise Apple firması. Apple Watch 4 isimli ürünleri şuanda normal saatlerden dahi fazla satan bir ürün haline gelmiş durumda. Öyle ki artık çoğu insan normal saat takmak yerine Apple ürünü olan bu saati kullanmayı tercih ediyor. Çünkü bu ürün bir saat olmasının yanı sıra birçok farklı özelliği de yanında getiriyor. Apple’ın akıllı saatlerinin 4. nesil akıllı saati olan bu ürün önceki modellere göre her alanda daha iyi bir hizmet sunuyor. Öyle ki birinci nesillerde ana amaç iletişim kurmakken, nesiller geliştikçe bu amaç kişisel sağlık ve diğer gündelik kullanımlara doğru kaymakta.
Apple Watch 4 Genel Özellikler
Tasarımına değinecek olursak Apple Watch 4 tasarımı önceki sürümlere göre daha geniş bir tasarıma sahip diyebiliriz. 40 mm ile 44 mm boyutlarında gelen ürün daha geniş bir ekrana sahip. Bu geniş ekran sayesinde yapmak istediğiniz işlemleri çok daha kolay yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bunun yanında ekranın büyümesiyle birlikte incelik oranı da artmış bulunuyor. Böylelikle daha az hacimli bir ürünle karşı karşıya kalıyorsunuz. Cihazın ön yüzündeki ekranına kavisli bir görünüm verilmiş. Cihazın ön yüzü olduğu kadar arka yüzünde de gelişmeler sağlanmış durumda. Arka yüzü tamamen siyah seramik ve safir kristal camdan yapılma. Böylelikle daha iyi anten kapasitesi sağlıyor. Önceki ürünlerde kalp sensörü için 4 adet optik sensör bulunmaktaydı. Kalp ölçümleri bu sensörler yardımıyla yapılmaktaydı. Ancak bu üründe ise kalp ölçümü için 4 küçük sensör yerine bir büyük Apple Watch 4 kalp sensörü eklenmiş durumda. Bunların yanı sıra ürünün ses kapasitesi de bir hayli arttırılmış durumda. Apple’ın açıklamasına göre ürünün ses kapasitesi önceki ürüne göre %50 daha fazla. Böylelikle akıllı saatinizden gelecek olan sesleri duymakta zorluk çekmeyeceksiniz. Bir telefon görüşmesi yapmak istediğinizde saati kulağınıza götürmek gibi bir şey yapmanıza da gerek yok. Buna ek olarak ürünün boyutlarının değişmesine rağmen önceki Apple Watch’ler için çıkarılmış olan kayışlar ve kordonlar bu üründe de desteklenmekte.
Apple Watch 4 Teknik Özellikler
Apple Watch 4 teknik özellikler en önemli özelliği ise Apple Watch’ün önceki sürümlere göre daha büyük bir ekrana sahip olduğundan bahsetmiştik. İşte bu kavisli bir görünüm verilen ekran 448×368 piksel çözünürlüğüne sahip. Bu sayede saatin ana ekranında bir anda daha geniş uygulama seçenekleri görmek mümkün. Bu sayede şifrenizi girerken açılan sanal klavyede daha rahat yazı yazabiliyor ve daha büyük yazı boyutlarını kullanabiliyorsunuz. Diğer Apple Watch’lere göre bir uygulamanı ekranınızda çok daha fazla yere sahip olarak daha çeşitli görseller sağlayabiliyor. Buna ek olarak ekran çizilmelere karşı dayanıklı olabilmesi açısından safir kristal camdan yapılmış. Böylelikle ekranınızın çizilme riski ortadan kalmış oluyor. Pil ömrüne gelecek olursak da ürünü tam şarj etmek için 2 saat boyunca şarja bırakmanız gerekiyor. Tam şarj dolduktan sonra ise size en az 18 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Tabii ki bu süre konuşma yapmanız dahilinde daha da kısalabiliyor. Bunlardan bağımsız olarak Apple Watch 3’e göre çok daha hızlı işlemci hızı sunabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz