APPLE ARCADE’E RAKİP OLAN PLAY PASS, GOOGLE TARAFINDAN DUYURULDU

0
166

                Yakın zamanda Apple yeni işletim sistemi iOS 13’ün gelmesi ile birlikte Apple Arcade’i piyasaya duyurmuştu. Hemen arkasından çok kısa bir sürede kullanıcılarının Apple Arcade’e ulaşabilmesi için piyasaya sürdü. Apple’ın en büyük rakiplerinden Google ise altta kalmak istemeyerek hemen kendi oyun abone sistemi Play Pass ile bu duruma karşılık verdi.

                Yeni teknolojiler sayesinde son yıllarda mobil cihazlarından oyunlar oynamak insanlar tarafından çok popüler bir hale geldi. 7’den 70’e telefon kullanımın epey arttığı bu dönemde kullanıcıların hemen hemen hepsi cihazlarından bir veya birden fazla oyunu oynamaktalar. Apple yeni sistem oyunları için çıkarttığı uygulama ile kullanıcılarına merhaba demişti. Apple yeni servisi sayesinde oyuncularına aylık üyelik bedeli karşısında bu hizmeti sunmuştu. Akıllı telefonlarda büyük bir gelişim sağlayan ve altta kalmak istemeyen Google’ın da cevabı gecikmedi. Kendi mobil abonelik sistemi oyun platformu Play Pass’ı duyurdu. Bu sistem sayesinde aylık bir ücret ödeyip Google’ın bizlere sunduğu Play Pass içeriklerine ulaşım sağlayabileceğiz.

Play Pass’ın Apple Arcade’e Göre Olan Artılarına Göz Atalım;

Apple Arcade’e nazaran Play Pass sisteminde oyunların haricinde uygulamalara da ulaşabilmek mümkün. An itibariyle yeni piyasaya sürülen Play Pass’in oyun kütüphanesinde 350’den fazla oyun ve uygulama yer alıyor. Play Pass uygulaması sayesinde oyunlarda ve uygulamalarda bulunan iç reklamlar ortada kalkmış bulunuyor. Kullanıcılar bu sisteme sahip olabilmek için uygun paketi satın alarak aile ve arkadaş içerisinde birlikte de kullanabiliyorlar. 5 kişiye kadar ortak kullanım sağlanabilecek bu uygulamada Apple Arcade’e ait olan hiçbir özel ürün yer almamakta.

Play Pass sisteminin tam detayları henüz belli olamamış olsa da, Google’ın kullanıcılarına temel olarak ödeme alacağı belirlendi. Sistem an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başladı. Alınan bilgiye göre şu an Amerika Birleşik Devletleri uygulama aylık ücreti 4.99 Dolar olarak belirlendi. Aşağıda vereceğimiz link sayesinde Google Play Pass tanıtım videosunu izleyebilir, bilgi alabilirsiniz.

İşte Google Play’in Kendi Youtube Orijinal Hesabından Tanıttığı Play Pass Tanıtım Videosu:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=kNl21sqNCFs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz