Android Tabanlı Samsung Ara yüzü OneUI ile Gelecek 5 Yenilik

0
174
Android Tabanlı Samsung Ara yüzü OneUI ile Gelecek 5 Yenilik

Teknoloji devi Samsung, henüz tam olarak kullanıcıların deneyimine açılmayan Android 10 tabanlı OneUI 2.0’ın beta sürümünü Galaxy serisinden 3 cihaz için yayınladı.

Şimdiye kadar kullanıcılarından aldığı olumlu geri dönüşlerden dolayı, beta sürecini kısa sürede bitirmeyi düşünen Samsung, en kısa sürede Android 10 tabanlı OneUI 2.0 adını verdiği ara yüz güncellemesini tüm dünyaya sunacak.

Android 10 Tabanlı OneUI 2.0 İle Gelecek 5 Yenilik

Yeni Bildirim Efektleri

Android 10 tabanı üzerine inşa edilen One UI 2.0 ile gelen en dikkat çekici yeniliklerden biri de yeni bildirim efektleri. Önceden Samsung akıllı telefonlarına bildirim geldiğinde ön panelde bulunan LED ışık yanıyordu. Artık One UI 2.0 sayesinde akıllı telefonunuza bildirim geldiğinde ekranın üst kısmında ya da Edge ekranda bildirim efektleri oluşacak.

Yerleşik ekran kaydedici

Apple cihazlarında çok uzun süredir bulunan yerleşik ekran kaydedicisi, kullanıcılar tarafından oldukça sevilerek kullanılıyordu. Artık Samsung cihazlarda da yerleşik bir şekilde bulunacak bu özellik sayesinde üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan ekran görüntüsünü kaydetmenizi sağlayacak.

One UI 2.0 güncellemesini aldığınız taktirde, bildirim çubuğunu kaldırdığınızda, saatin tam altına konumlandırılmış tarihi görebilirsiniz. Öte yandan artık saat ve tarih orta kısımda değil, solda görünecek.  Bir diğer yenilik ise, Bluetooth ile bağlanan cihazlar ekranın alt kısmında görünecek.

Kamera Arayüzü

Yeni güncelleme sayesinde Samsung akıllı telefonlar, tamamen yenilenmiş bir kamera ara yüzü ile karşılaşacaklar. Kamera ara yüzü, alt kısımda bulunan Kamera, Yavaş Çekim, Video ve benzeri kendi kullanım alışkanlığınıza göre konumlandırabilir, değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, tek dokunuşla zoom özelliğini kullanabilirsiniz.

Cihaz Bakımı

Batarya, Ram kullanımı, depolama alanı ve güvenlik bakımından kullanıcılara yardımcı olan cihaz bakım özelliği, cihazınız ile alakalı bakım ve kontrolleri gerçekleştirebileceğiniz bir alandır.

Yenilenmiş Dijital Sağlık

Android tabanlı One UI 2.0 ile gelen ve yenilenen Dijital Sağlık uygulaması, tamamen yenilenmiş görünüyor. Akıllı telefonunuzla ne kadar zaman geçirdiğinizi, faaliyetlerinizi ve benzeri istatistikleri görebileceğiniz bu kısımda, önceki günlere nazaran telefonunuz ile ne kadar ilgilendiğinizi görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz