Android 10 Güncellemesi Alacak Telefonlar Nelerdir?

0
136
Android-2

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android’in son güncellemesi çıktı! Bir çok yeniliği beraberinde getiren Android 10, bir önceki sürümlerinde olduğu gibi özel bir isme sahip değil.

Googe Pixel, Samsun ve Huawei Cihazlar İlk Sırada

Android 10 güncellemesi alacak telefonların başında her zaman olduğu gibi Google’ın ürettiği telefonlar gelmekte. Google’ın Pixel telefonlarının tamamı Android 10 güncellemesini alabilmekte. Asus’un 3, General Mobile’ın 2 telefonu güncelleme listesinde yer alıyor. Essential Phone, Oppo Reno, BlackBerry Key2 de güncelleme alacak telefonların arasında bulunuyor.

Çin merkezli teknoloji devi Huawei’nin bir çok modeli Android 10 güncellemesi alıyor. ABD ile olan tartışmalarını şuanlık üstün bir şekilde götüren firma, Android 10 güncellemesini denemek istiyor. Huawei’nin alt markası olan Honor, Amiral gemisi telefonlarından 8 tanesine güncelleme alacak. Güncelleme alacak telefonlar listesinde Motorola, LG, Nokia, OnePlus, Samsung, Sony, Redmi ve Xiaomi markalarının da Amiral Gemisi telefonları yer alıyor. Akıllı telefon pazarında lider olan iki teknoloji devi Samsung ve Xiaomi, güncelleme listesinin başlarında yer almayı başarmış görünüyor.

Android 10 İle Neler Değişti ?

Android 10 diyince akıllara ilk gelen ve en çok merak edilen özellik hiç şüphesiz Karanlık Mod özelliği oluyor. Özellikle de OLED ekrana sahip telefonlar için pil tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda gözlerin yorulmasını önleyen özellik, Android 10 ile nihayet gelmiş bulunmakta. Siyah ve beyaz bir ekrana dönüşen ekran renkleri, kullanıcının isteği doğrultusunda kapatılıp eski renkleri ile kullanılabiliyor.

Andorid 10 ile bir çok değişikliğe giden Google, akıllı kilit, gelişmiş uygulama izinleri, 3. parti uygulamalara gerek kalmadan ekran kaydı alabilme, gelişmiş yüz tanıma teknolojisi ile ekran kilidi açabilme gibi bir çok yeniliğe imza atmış durumda. Android 10 ile gelen göze çarpan yeniliklerden biri de, odak modu özelliği. Bu mod açıkken, dikkat dağıtacak bildirimler gizleniyor, istenildiği zaman bildirim panelinden okunabiliyor. Android 10 aynı zamanda 2020 yılında çıkması beklenen katlanılabilir telefonlarla da uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Android 10 günümüz için değil tamamen gelecek için tasarlanmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz