Amazon Türkiye’de Kartsız Alışveriş Dönemi

0
87
amazon-turkiye-de-kartsiz-alisveris-donemi-basladi-1571818943

Amazon Türkiye, kredi kartı ya da banka kartı olmaksızın alışveriş yapılabilen yeni sistemini kullanıcılara sundu. Site bünyesinde bulunan bakiye yükleme alanı sayesinde, Amazon Türkiye müşterileri anlaşmalı Bim, Carrefour ve Teknosa mağazalarından aldıkları kodlar sayesinde Amazon hesaplarına yükleme yapabilecekler.

Amazon Türkiye üzerinden kredi ya da banka kartı olmadan alışveriş yapılabilecek

Amazon Türkiye kullanıcıları, Türkiye’de bulunan ve Amazon Türkiye ile anlaşmalı olan mağazalardan satın alacakları 25 TL – 50 TL ya da 100 TL değerindeki kodlar ile bakiyelerini hesaplarına nakit olarak aktarabilecek. Bu sayede kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini paylaşmak zorunda kalmadan Amazon Türkiye üzerindeki yüzlerce ürüne kartsız ve güvenli alışveriş kolaylığı ile erişebilecek.

E ticaret devi olan Amazon’un Türkiye için sunduğu yeni hizmeti, kullanıcıların güvenli ve kolay bir şekilde alışveriş yapmalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar sık sık Amazon Türkiye’de ödeme yöntemlerinin kısıtlı olmasından şikayetçi oluyordu. Bu adım ile sorun ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Yeni ödeme yöntemi için açıklama yapan Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, Amazon Türkiye olarak kullanıcıların alışveriş konforlarını zenginleştirmek için yenilikçi hizmetler geliştirebilmek adına sürekli çalışmalar sürdürdüklerini belirterek, “Yeni hizmetimiz sayesinde artık kullanıcılarımız amazon.com.tr üzerinden kredi ya da banka kartı olmadan alışveriş yapabilecek. Anlaşmalı mağazalar üzerinden piyasaya sürdüğümüz kartlar ile müşterilerimiz daha fazla ödeme seçeneğine sahip olurken, tercih ettikleri yöntemle ödeme yaparak online alışverişin keyfini çıkaracak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye e-ticaret pazarı 60 milyar TL’ye ulaştı!

60 milyar TL’ye ulaşan Türkiye’deki e-ticaret pazarına girişi ile pazara yeni bir soluk ve rekabet ortamı getiren Amazon Türkiye, Türkiye’deki faaliyetlerine 2018 yılının Eylül ayında başlamıştı. Amazon’un birkaç ay önce başlattığı Amazon Lojistik adıverilmiş olan yeni hizmetle Türk ticari girişimcilere depolama, paketleme ve kargo hizmeti sunan Amazon, yeni sunduğu hizmetle d tüketicileri ilgilendiren bir yenilik ile karşımıza çıktı.

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, yeni hizmet sayesinde müşterilerinin Amazon Türkiye bakiyelerini site üzerinde bulunan yükleme panelinden doldurabileceğini ve bakiye ile Amazon Türkiye üzerinden alışverişe devam edebileceklerini vurgulayarak, “25, 50 ve 100 TL değerindeki kodlara bugün itibarıyla anlaşmalı Carrefour, Teknosa ve BIM mağazalarından ulaşılabilecek.” bilgisini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz