Aklınızı Başınızdan Alıp Yerine Koymayacak 3 Film

0
164

Bu yazımızda, sizler için anlaşılması en güç filmleri inceleyeceğiz. Bu inceleyeceğimiz filmler, sonu geldiğinde “Ulan ben ne izledim az önce?” dedirecek türden. Hatta ve hatta bir daha izleme isteğine bile dur diyemeyeceksiniz. Lafı uzatmadan başlayalım.

Project Almanac

MIT’ye kayıt olmak için bir proje tasarlayan genç, morali bozuk bir anında tavan arasına çıkar ve burada kafa dinler. Ablasının gelmesiyle irkilen genç, kiler olarak kullanılan tavan arasını incelediğinde çok ilginç bir şey bulur. Bulduğu şey, babasının kullandığı kameradır. Daha da önemlisi bu kamerada çocukluktan kalma doğum günü videosuna denk gelir. Bir an videoda şimdiki halini görünce işler ciddiye biner.

Garip bir projenin içerisinde bulunan genç ve arkadaşları, babalarının gizlediği ancak çalışmayan zaman makinesine ulaşırlar. Makineyi tamir edip zamanda yolculuk planları yaparlar. Başlarda işler çok güzel görünse de zamanla içinden çıkılmayacak bir hal alır. Çünkü zaman makinesi çalıştıkça zamanda sapmalar olur ve gelecek değişir. Filmin bize kalırsa en güzel ve en dramatik kısmı, final sahnesiydi. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Interstellar

Dünya insanları, kuraklıktan ve diğer nedenlerden dolayı yok olmanın eşiğindedir. Yalnızca patates ekilebilen bu dünyada, yaşam bitmek üzere olduğunu bilen NASA yetkilileri, gizli bir projeyi devreye koyar. Buna göre, Satürn yakınlarında açılan solucan deliğinden zamanında gönderilen ve olumlu sinyaller alınan astronotların yanına gidilecektir. Tesadüf eseri, kum fırtınasında camları açık olan Cooper’ın kızı Murph, çok büyük bir gizemi aydınlatır ve sonuç olarak bu projeye Cooper da katılır.

Filmde; solucan delikleri, kara delikler, zamanda yolculuk gibi birçok karmaşık konu işlenmektedir ve  film, finali de dahil insanları şaşırtmayı başarmıştır. 3 saat olduğu için izlemeden önce planlamanızı ve popcornunuzu ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Predestination

Türkçe ismi “Kader” olan bu filmde; kendinizi doğuracak, kendi babanız olacak ve kendinizden hamile kalacaksınız. Şimdiden kafanız karıştı değil mi? O halde şöyle anlatalım. Görevi, zamanda yolculuk yapıp suçluları egale etmek olan bir ajan, son olarak bir intihar bombacısının peşine düşer. Bu esnada bir barda, barmenle sohbet etmeye başlar. İşte bu muhabbet sırasında barmen, ona çok ilginç bir hikaye anlatır. Film, ilk izlendiğinde gerçekten de anlaşılmayacak şekilde işlenmiştir. Dikkatle izlemenizi tavsiye ederiz. Yoksa bir esnadan sonra ipin ucunu kaçırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz