Akıllı bileklik

0
160

Pico (Akıllı Bileklik) Özellikleri

Telefonlarla uyumlu saat ve akıllı bileklikler, her geçen gün biraz daha ilerleme kaydetmekte. Dünyada piyasaya hakim olan apple ve samsung bu işin yine öncülerinden olsa da, birçok firma da bu rekabete ortak olmak konusunda hayli iddialı.

akıllıbileklik

Bilekliklerin veya saatlerin daha kullanışlı olması, birçok akıllı telefona uyarlanabilmesi şeklindeki tüketici talepleri, ar-ge çalışmalarının esas konusunu oluşturmakta. Bu tip bilekliklerin piyasaya ilk çıkış macerası, daha çok sağlık alanında olmuştu. Kalp ritim hızı takibi, atılan adımların sayısını sayma, tansiyon ölçme gibi birçok rahatsızlıkla ilgili olabilecek türleri, bu akıllı bilekliklerin birçok alanda kullanılabileceğinin ilk işaretleriydi.

Akıllı telefonların gelişmesiyle büyük ebatlı telefonlara olan rağbet artsa da, onları taşımak da bir o kadar sorun oluşturmaya başlamıştı. Tüketiciler büyük ekranlarda film izlemek, oyun oynamak ya da navigasyon uygulamalarını kullanmaktan memnun olsa da, bunun biraz daha kolay ve pratik yollarını da aramaktaydı. İşte bu ihtiyaç taşınması daha kolay olan bu teknolojinin doğmasını da kaçınılmaz kıldı.

Takvim, egzersiz, oyun ve daha birçok uygulamayı, telefonunuzu elinize almadan da kullanmanızı mümkün kılan bu ergonomik teknoloji ürünlerine bir yenisi daha eklendi: Pico. Bu bilekliği diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, bilekliğin içindeki projektörlerde gizli. Bilekliğin kolunuz yönünde doğru olan kısmındaki projektörlerden telefonunuzun görüntüsü istediğiniz ebatlarda olmak üzere yansımakta. Ayrıca bileklikte sekiz yakınlık sensörü bulunmakta ve bu sensörler sayesinde bileklik parmak hareketlerini algılayabilmekte. Telefonunuz çantanızda veya cebinizdeyken de bilekliği kullanmanız mümkün. Ayrıca yansıyan ekran dokunmatik ve şeffaf olduğu için, kolunuza dokunarak telefonunuzu yönetmeniz mümkün. Üstelik ne telefonunuzun ıslanmasından, ne de düşmesinden korkmanıza da gerek kalmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz