AirPods Pro Tanıtıldı! Yeni Özellikleri ve Fiyatı

0
128

Sürekli sızıntılar ile karşımıza çıkan AirPods Pro yapılan tanıtımın ardından 30 Ekim’de satışa sunulacak. Gürültü engelleme teknolojisi kullanılan kulaklık, 5 saate kadar dinleme süresi sunuyor.

Apple’ın Eylül ayında gerçekleştirdiği Lansmanda AirPods Pro’yu tanıtmaması, söylentilerin ortada dolaşmasına neden oldu. Söylentiler ve sorular hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Apple, bugün çok merak edilen AirPods Pro’yu tanıttı. Firmanın bir önceki kablosuz kulaklığı olan AirPods’a nazaran yenilenmiş ve bir çok yeni özelliğe sahip kulaklık, yarın itibari ile satışa sunulacak. Kulağa tam oturan, hareket halindeyken düşmesini önleyen kulak içi tasarımı ilen gelen kablosuz kulaklık, tek şarj ile 5 saate yakın dinleme süresi sunuyor. Öte andan IPX4 sertifikası bulunan AirPods Pro, tere ve suya karşı oldukça dirençli. Gürültü engelleme teknolojisi kullanılan kablosuz kulaklıkların her birinde ayrı ayrı mikrofon bulunacak bu sayede giden ses kalitesi yüksek ve daha verimli olacak. Gürültü engelleme modu aktifken, saniyede 200 ses analizi yapan kulaklık, kişi sesi ile arka planda bulunan gürültüleri analiz ederek, oldukça kaliteli bir görüşme deneyimi sunacak.

AirPods Pro Özellikleri ve Satış Fiyatı

AirPods Pro tıpkı bir önceki kablosuz kulaklık modeli olan AirPods’da da olduğu gibi, şarj kutusu ile beraber gelecek. Kablosuz kulaklıkların şarj edilmesini sağlayan bu kutu, aynı zamanda taşınabilir şarj cihazı olarak da kullanılabilecek. Öte yandan AirPods Pro’da, hızlı şarj teknolojisi de kullanılmış öyle ki, 5 dakika şarj ederek 1 saatlik dinleme yapabilirsiniz.

İki farklı mod sunan kulaklık, gürültü engelleme modu ile dinleme yaparken ya da telefonda görüşme yaparken; arka planda bulunan seslerin süzülmesini sağlarken, şeffaf modda ise; arka planda bulunan sesi, gürültüyü rahatsız etmeyecek biçimde duymanızı sağlıyor. Bu sayede şarkı dinlerken aynı zamanda dışarıda olan biteni de dinleyebiliyorsunuz.

AirPods Pro Satış Fiyatı

Halihazırda Apple resmi web sitesinde satışta olan kablosuz kulaklık, 30 Ekim tarihinden itibaren diğer alanlarda da satışa sunulacak. AirPods Pro Türkiye’de 1.899 TL ABD’de ise 259 Dolar etiketi ile satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz