Airpods 2 İnceleme

0
166


Teknolojinin sürekli olarak gelişmesiyle birlikte, halihazırda bizlere sunulan kolaylıklara yepyeni kolaylıklar eklenerek teknolojinin uçlarını deneyimleme şansı elde edebiliyoruz. Teknoloji denince akla gelen en önemli firmalardan olan Apple firması kullanıcılarına sunduğu yeni ürün olan Airpods 2 ürününü 29 Mart‘ta piyasaya sürmüştü. Bununla birlikte orijinal Airpods‘larda ömrünü tamamlamış oldu. Airpods 2‘nin çıkmasıyla birlikte kablosuz kulaklık devri bir devir daha atlamış oldu. Hey Siri!, kablosuz şarj desteği, daha uzun telefonla görüşme desteği gibi yeni özelliklere sahip olan ikinci nesil Airpods başarılı bir çıkış yakalayıp, kullanıcılarıyla buluştu. Diğer kablosuz, bluetooth kulaklıkların aksine, çok daha kolay bir şekilde Apple marka telefonunuza veya bilgisayarınızla eşleşip sizlerin kullanımına sunuluyor. Böylelikle zahmetli bluetooth eşleştirmesiyle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Ancak android kullanıcısıysanız ne yazık ki bu süreçten geçmeniz gerekmekte. Ancak sonuç olarak bu da çok uzun bir süreç değil. Tasarım konusunda birinci nesil Airpod’tan pek farkı bulunmayan Airpods 2 fiyatı kablosuz şarj veya standart şarj çantası için değişiyor.
Airpods 2 Özellikleri
Airpods 2 tasarım olarak yine Apple ürünü olan Earpods’u pek aratmıyor. Earpods ile neredeyse aynı tasarım özellikleri taşıyan Airpods 2 tek tip tasarıma sahip. Aynı uzunluk ve hoparlör boyutları. Hoparlörlerin esnek bir yapıya sahip olmaması Airpods 2’nin her kulağa uymama gibi bir sorununu ortaya çıkarabiliyor. Ancak genellikle bu bir problem olmuyor. Kablosuz bir kulaklık olduğundan dolayı kulaklıkların belli aralıklarla şarj edilmesi gerekmekte. İşte bu şarj görevini görebilmesi için gelen bir kasa var. Kulaklıkları içine yerleştirdiğinizde şarj işlemini kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Şarj kasasının altında Apple’ın genel şarj portu olan Lightning portu bulunmakta. Bu porta uygun şarj aleti ile Airpods’unuzu şarj etmeniz pekala mümkün oluyor. Kasanın üstüne yerleştirilmiş olan Led göstergesi sayesinde cihazınızın şarj alıp almadığını kontrol etme şansına da sahipsiniz. Böylelikle cihazınızın şarj olduğunu, şarjının dolduğunu en kolay yöntemle kontrol edebiliyorsunuz. Led ekran yeşil renkte yandığında şarjın dolduğunu, turuncu renkte yandığında ise şarj dolumunun devam ettiği anlamına geliyor. Bu led ışık bluetooth eşleştirme sırasında ise beyaz renkte yanmakta. Apple marka olmayan diğer ürünlerinizi kullanırken Airpods 2 kullanımı da gerçekleştirmek isterseniz, bluetooth tuşuna birkaç saniye basıp cihazı diğer cihazlarınızla eşleştirebilirsiniz. Böylelikle Airpods 2 kulaklığınızı normal bir bluetooth kulaklığı gibi kullanmanız mümkün olmakta. Eğer bu düğmeye 20 saniye kadar basarsanız da ürünü sıfırlamış olursunuz.
Teknik Özellikler
Airpods 2 teknik özellikleri arasında en iyi özelliklerden birisi ise şarjı için geliştirilen kablosuz şarj özelliği. Çünkü Apple’ın kendi ürettiği kablosuz şarj ünitesini almasanız bile, yeni telefonlarda kullanılan kablosuz ters şarj özelliği sayesinde Airpods’unuzu şarj edebilirsiniz. Yeni telefonlarda bulunan bu özelliğin ana amacı iki farklı telefonda şarj aktarımı sağlamak. Ancak kablosuz şarja uyumlu olan Airpods 2 kasası da bu özellikten faydalanabiliyor. Böylelikle telefonunuzla bile şarj etme şansı bulabiliyorsunuz. Buna ek olarak şarj konusunda ilk Airpods’a göre daha uzun konuşma süresi sağlanmış. İlk Airpods’ta 2 saat olan bu konuşma süresi Airpods 2 ile tek şarjda 3 saate kadar çıkmış durumda. Böylelikle çok daha uzun telefon görüşmeleri yapma şansı bulabiliyorsunuz. Bütün bunlara ek olarak ellerinizle hiç dokunmadan Siri’ye ulaşma şansına sahipsiniz. Akıllı özelliği sayesinde Hey Siri diye seslenmeniz durumunda Siri’yi aktif hale getirip komut verebiliyorsunuz. İki elinizin de dolu olduğu anlarda telefonunuza ulaşıp, birini aramanız gerektiğinde kullanabileceğiniz harika bir özellik olmuş durumda. Arama yerine dinlediğiniz müziği değiştirme, durdurma, ileri geri sarma gibi komutlar da vermeniz mümkün.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz