Adsense Onaylatmak İçin Önemli 5 unsur

0
131

Forumlarda okunan adsense hikayeleri eminim ki hepinizi büyülemiştir. Adsense’den ev alanlar Adsense ‘den araba alanlar. Kısacası hepimiz imrenerek okuyoruz. Son zamanlarda Google Adsense politikalarında ince eleyip sık dokuyor. Gerçekten özgün olmayan içerikli sitelere hiç tolerans tanımıyor. Bence haklı da. Öncelikle sizde bu hayalle yanıyor ve tutuşuyorsanız , adsense başvurusu yapıyor ve her seferinde reddediliyorsanız, adsense onaylatmak konusunda bu makalemi okumanızda fayda var.

Adsense ‘ye başvuru yaptınız varsayalım. Adsense tarafından bir mail geliyor ve bu mail de adsense’ nizin onaylanmadığı yazıyorsa öncelikle neden onaylanmadığı konusundaki hususları kesinlikle göz ardı etmemeliyiz. Defalarca reddedilen biri olarak adsense nasıl onaylattım derseniz, az çok birikime sahip oldum bu konuda.

Tema Seo İlişkisi

Öncelikle herkesin dilinde bir tema var. Yok efendim adsense kabul edilmiyorsa temayı değiştir. Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Temanın seo ya etkisi illaki vardır lakin adsenseye etki edecek boyutta ( Çok kötü bir tasarım olmadığı sürece) değildir.

Özgün İçerik Nasıl Olmalı

Özgün içerik , özgün içerik , özgün içerik. Nedir bu özgün içerik. Öncelikle özgünden kastımız kopya olmamasıdır. Lakin 5000 kelimelik özgün yazıda yazsanız önemli olan bu yazıların özgünlüğünden ziyade içerisindeki metnin gelen kullanıcı tarafından ne kadar okunduğu ve kullanıcıyı ne kadar tatmin ettiğidir.

İçeriklerde Seo ‘nun Farkı

İçeriklerde seo önemlidir. Anahtar kelimelerinizi düzgün yerlerde düzgün adette kullanasınız ki Google amcadan sizlere ziyaretçi gelebilsin. Bununla ilgili kelime sayımız en az 250 olmalı, imla hatası olmamalı, resim boyutlarına dikkat edilmeli.

İçerik Sayısı 

Sitenizde yeteri kadar içerik olmalı , bu konuda en az 100 diyorum ben ki bu 100 adet içeriğinde özgün ve seo uyumlu yazılar olması gerekmekte.

Organik Hit ve Adsense İlişkisi

Ne kadar özgün içerik olsada , ne kadar seo uyumlu yazılarınız temalarınız olsa da , şunu unutmayınki eğer Google üzerinden organik hit alamıyorsanız Adsense alamazsınız.

Sonuç Olarak

Ben deneme yanılma yöntemleri ile bu şekilde dersler çıkardım kendime , emin olun hepside doğru olanlardır. Adsense onaylatmak aslında çokta zor değil. Bu hususları yerine getirdikten sonra Adsense başvurusu yapabilirsiniz. En azından kafanız rahat olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz