4K TV Arayanların Kafasını Karıştıracak 4K Projeksiyon Tanıtıldı

0
184

4K TV’ler günümüzde birçok insanın tercihi olmaktadır. Yüksek fiyatlar ve ekran boyutunun sınırlı olması bu cihazların en büyük eksisi olarak ortaya çıkıyor. Televizyon devi LG tarafından atılan adım ile bu sorunun ortadan kaldırılması hedefleniyor. Yeni tanıtılan ürün ile klasik televizyonlardan daha farklı bir deneyim yaşatılacak. Son derece kaliteli görüntü sunan projeksiyonlar ile dev ekran film izlemek mümkün olacak. Televizyonların boyutunun sınırlı olması ve büyük boyutlu TV’lerde fiyatın çok yüksek olması alıcıyı bu ürüne yönlendirebilir. Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştiren LG, ürünün fiyatını ve teknik özelliklerini de kullanıcıları ile paylaştı.

Projeksiyon Fiyatı Ve Özellikleri

Projeksiyonun adı LG HU70LA olarak açıklandı. Projeksiyonun sunacağı en iyi özelliklerden birisi ise 140 inç ekrana kadar HDR desteği sunması. Buna ek olarak LG hareketle kontrol etme teknolojisi gibi ek özellikleri de bünyesinde barındırıyor. WebOS 4,5 işletim sistemine sahip olan bu cihaz ile akıcı ve hoş bir kullanım deneyimi yaşanacak. Ayrıca cihaz Trumotion özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Cihazın fiyatı ise 1800 dolar olarak açıklandı. Ortalama 11 bin TÜRK Lirasını bulan cihazın televizyonların yerini alıp alamayacağı ise merak konusu. Her iki ürünün de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Fakat 4K görüntü kalitesine sahip olacak bu cihazın dengeleri bozması, farklı durumları ortaya çıkması bekleniyor.

Televizyon Ve Projeksiyon Karşılaştırması

Genel olarak TV’lerde daha net görüntü elde ediliyor. Fakat net görüntüye karşılık daha küçük bir ekranda görüntü aktarılıyor. Projeksiyonlar ise daha büyük görüntü sunarken daha az kaliteli bir deneyim yaşatıyordu. Fakat açıklanan bu 4K projeksiyon ile görüntü kalitesi sorunu da ortadan kalkacak gibi duruyor. 65 inç LG marka, yeni çıkacak bir TV’nin fiyatı 2500 dolarken bu ürünün sadece 1800 dolar olması ise ürünü cazip kılıyor. Kaliteli görüntüyü çok yüksek boyutlarda seyretme şansı sunacak olan cihaz ile TV’lerin önüne geçmesi mümkün. LG yetkililerinden yapılan açıklamaya göre hem daha büyük ekran hem de daha düşük ücret sayesinde ürünün piyasada yer bulacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz