Uncategorized

Yeni WatchOS ile gelen tüm yenilikler!

Eğer bir akıllı cihaz kullanıcısıysanız, muhtemelen en çok beklediğiniz şey işletim sistemi güncellemesi olabilir. İşte eğer bu düşüncedeyseniz ve Apple kullanıcısıysanız, bugün sizin gününüz demektir. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, WWDC2022’nin ilk gününde önce iOS 16’yı daha sonra ise watchOS 9’u tanıttı.

Akıllı saatler için geliştirilen watchOS işletim sisteminin yeni sürümü olan watchOS 9 ile birlikte, Apple’ın akıllı saatlerini kullanan teknoloji seveler birçok yeniliğe kavuşacak. Buna göre en önemli yenilik şüphesiz ki akıllı saatlerin yeni ara yüzlere kavuşması olacaktır. Tabi bu işin tasarımsal boyutu.

Yeni WatchOS ile gelen tüm yenilikler!

Eğer biraz daha teknik özellik meraklısıysanız, watchOS 9 bu anlamda da fazlasıyla bonkör davranıyor. Buna göre yeni sürümde uyku düzenleyicisinden tutun da, ilaç kontrol sistemine birçok yenilik bulunuyor. Yani artık Apple Watch kullanıcıları gece uykularının daha derin analizini yapabilecek ve uyandıklarında nasıl bir gece geçirdiklerini çok daha net bir şekilde görebilecekler.

Öte yandan Apple, yeni işletim sistemi sürümünde sağlık hizmetlerinin geliştirilmesini de ihmal etmemiş. Umuyoruz ki hiç ihtiyacınız olmaz ancak eğer birden fazla ilaç kullanmanız ve bunları da belirli periyotlar halinde almanız gerekiyorsa, artık watchOS 9 bu konudaki en önemli yardımcınız olacaktır.

Tabi yeni sürümün özellikleri bunlarla sınırlı değil. Daha kapsamlı takvim uygulaması, gelişmiş Qwerty klavye desteği, arttırılmış spor uygulamaları da yine yeni sürüm ile birlikte Apple Watch kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak olan yeniliklerden sadece bazıları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu