Uncategorized

Bitcoin işlem ücretleri, 3 yılın en düşük seviyesinde! Bu neyin işareti?

Kripto para piyasası bugün genel olarak yeşile dönmüş olsa da, bazı kripto uzmanları mevcut düşüş eğiliminin, en azından piyasanın amiral gemisi dijital varlığı Bitcoin ( BTC ) için bir süre daha devam edebileceğine dair sinyaller alıyor.

Bitcoin işlem ücretleri, 3 yılın en düşük seviyesinde! Bu neyin işareti?

Özellikle, önde gelen kripto analisti Ali Martinez tarafından 8 Haziran’da yayınlanan bir tweet’e göre, Bitcoin işlem ücretleri şu anda tarihsel olarak düşük seviyelerde. Yani Eylül 2018’de en son tanık olunan seviyelerde.

Zaman içinde Bitcoin ücretlerindeki değişiklikler. Kaynak: Ali Martinez

Gerçekten de, Martinez’in “işlem ücretlerinin bir yükseliş trendi/ boğa piyasasında yükselme eğiliminde olduğunu” belirttiği tweet’teki bilgileri destekliyor ve ileriye baktığımızda daha fazla düşüş eğiliminde olabileceğimizi gösteriyor.

Bu gelişmeler, işlem biçimindeki, ödeme gruplandırmasındaki ve Lightning Network’teki bir değişiklik olan Segregated Witness’ın (SegWit) “Bitcoin ağında tam olarak etkili olduğu” anda gerçekleşiyor.

Olumsuz duygu ama bir umut işareti mi?

Aynı zamanda, 8 Haziran’da bir Twitter kripto analiz profili cafe.springer tarafından paylaşılan yeni bir Santiment grafiğinde de Bitcoin sahipleri arasındaki nispeten olumsuz Bitcoin duyarlılığı gözlemlendi.

“Bu, özellikle mevcut yüksek kaldıraç oranı + ortalamanın üzerinde negatif fonlama oranı ile bazen beklenmedik yukarı yönlü dalgalanmalar için bir reçete olabilir.”

Kaynak: cafe.springer

Bitcoin hala piyasa değerine hakim

Bu arada Finans analizleri ile bilinen Finbold, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyon hakimiyetinin 6 Haziran’da yılın en yüksek seviyesi olan %47,52’ye yaklaştığını ve bu da Temmuz 2021’den bu yana en yüksek pazar payı olduğunu bildirmişti. Özellikle, bu, piyasa değeri yeni bir seviyeye ulaşan Ethereum’un ( ETH ) tam tersidir. %17,74 ile Ekim 2021’den bu yana en düşük seviye.

Yine de, Bitcoin fiyatında anlamlı bir yukarı hareket yaşanmıyor. CoinMarketCap verilerine göre, gün içinde %2,80 artışla 30.446,23 dolardan işlem görüyor, ancak bu önceki haftaya kıyasla %3,71 kayıp. Piyasa değeri şu anda 581,96 milyar dolar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu