Uncategorized

Xbox Game Pass sahiplerini sevindirecek yeni proje duyuruldu: Project Moorcroft!

Yeni nesil abonelik savaşları gittikçe kızışıyor. Sony‘nin PlayStation Plus’ı (PS Plus) yeniden yapılandırmasıyla birlikte, belirli oyunlara süreli demolar getireceğini açıkladı. Xbox ise bugün, Game Pass abonelerine indie oyun demoları getireceğini duyurdu. Ayrıca Ultimate üyeleri için buluttan sahip oldukları oyunları oynamalarına izin veren başka bir avantaj da getiriyor.

Perşembe günü Microsoft, Xbox’taki geliştiricilerin neler ürettiğini özetleyen (Açıklama Linki) “Oyun İçin Sırada Ne Var” sunumunu gerçekleştirdi. Blog yazısında, Xbox Game Pass abonelerine küratörlü demolar getirmeyi amaçlayan bir girişim olan Project Moorcroft‘tan bahsediliyor. Bu proje, Sony’nin PS Plus Premium üyelerine özel, 35 doların üzerindeki oyunlar için “Süreli Denemeler” fikrine oldukça benziyor.

Game Pass yenileniyor

Projenin asıl amacı, Moorcroft ile daha çok bağımsız geliştiricilerin fark edilmesini sağlamaya çalışmak, hatta Game Pass’e eklenecek oyunların demolarını oluşturmaları için onları telafi edecek kadar ileri giden bir proje. Ayrıca stüdyoların oyunlarının ne kadar iyi karşılandığını görmelerine ve piyasaya sürülecek oyunları geliştiren oyunculardan geri bildirim almalarına olanak tanıyacak.

Microsoft‘un Oyun Yaratıcısı Deneyimi ve Ekosisteminden Sorumlu CVP’si Sarah Bond, Stevivor’a yaptığı açıklamada, Project Moorhead’in, E3 kişisel deneyiminin olmaması nedeniyle son birkaç yıldır eksik olan uygulamalı hissi yeniden yaratmayı hedeflediklerini söyledi (Yukarıdaki videoda).

Neden Game Pass alıp gösteri katı gibi bir şey yapmıyoruz?” diyen Bond,Neden bir geliştiricinin oyununun bir parçasını, bir seviyesini almasını, Game Pass’e eklemesini, gelecek oyunlar için heyecan yaratmasını ve aynı zamanda akort edip oyunlarını hazırlarken gerçekten değerli geri bildirimleri almasını mümkün kılmıyoruz?” söyleyerek geliştiricileri destekleyeceklerini ima etti.

Microsoft, Game Pass’in bu demoları ne zaman yayınlamaya başlayacağı konusunda kesin bir zaman dilimine sahip değil.

Bu yılın ilerleyen günlerinden itibaren Xbox, Ultimate üyelerinin buluttan sahip oldukları “belirli” oyunları oynamalarına izin vermeye başlayacak. Game Pass kitaplıkları dışında satın alınan oyunlarla bile sistem çalışıyor. Buluttan oynamak, sisteme kurulu oyunları oynamaktan kesinlikle daha iyi olmasa da, oyuncuların oyunlarına mobil cihazlardan, PC’lerden veya konsollarından uzakta oldukları herhangi bir zamanda erişmelerine olanak tanıyacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu