Uncategorized

Kripto para kabul eden işletmelerin %90’ından fazlası gelirini artırdı!

Kripto para birimleri etrafındaki ekosistem daha da gelişiyor ve işletmelerin genişlemesi, geleneksel paraya alternatif olarak tüccarlar arasında bir ödeme yöntemi olarak bu varlıkların daha fazla kullanılabilirliği ve erişilebilirliğini artırıyor.

Kripto para kabul eden işletmelerin %90’ından fazlası gelirini artırdı!

Dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan uluslararası firmalarından birisi olan Deloitte tarafından 8 Haziran’da yayınlanan ‘ Tüccarlar kriptoya hazırlanıyor ‘ başlıklı bir ankete göre, özellikle ABD’deki perakendecilerin %87’si dijital para kabul eden işletmelerin pazardaki rakiplerine göre önemli bir üstünlüğü olduğu görüşünde.

Dijital para birimleri duyarlılığı. Kaynak: Deloitte

Şu anda bir ödeme yöntemi olarak kriptoyu kabul eden işletmelerin %93’ü, müşteri tabanındaki büyüme, gelir artışları ve marka izlenimi dahil olmak üzere iyi tüketici KPI’ları bildiriyor.

Tüccarlar kripto konusunda beklenenden daha olumlu

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) dijital para birimi ödemelerinin kabulü konusunda daha az iyimser olmaları beklenebilir, ancak ankete katılan KOBİ’lerin çoğunluğu, rapora göre dijital para ödemelerinin şirketlerine fayda sağlamak için benimsenmesini bekliyor.

Gerçekten de, ankete katılanların neredeyse dörtte üçü, önümüzdeki yirmi dört ay içinde kripto para birimleri veya sabit paralar şeklinde ödeme kabul etmeye başlamak istediklerini belirtmiş.

Ayrıca, 3 Aralık ile 16 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında ankete katılan işletme sahiplerinin %64’ünün, müşterilerinin dijital para birimini kullanarak ödeme yapma konusunda önemli bir ilgisinin olduğunu bildirdiğini belirtmekte fayda var.

Perakende kuruluşlarının dijital para biriminde ödemeleri kabul etme isteğine çeşitli faktörler katkıda bulunmuştur. Anlaşılan o ki; pazarın hızlı bir değişim geçirdiğinin farkındalar ve müşterilerinin çıkarlarına hitap etmek istiyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu