Çarşamba, Haziran 19, 2024

Apple meraklılarının gözü kulağı Amerika Birleşik Devletleri’nde. 6 Haziran’da başlayan ve 10 Haziran itibariyle de sona erecek olan konferans, artık son demlerini yaşıyor. Bununla birlikte Apple, bu etkinliğin her gününü verimli bir şekilde geçirmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor.

Amerikalı teknoloji devi tarafından bugün de yeni açıklamalar ve tanıtımlar yapıldı. Öyle ki bugün tanıtılan “Rapid Security Response” özelliği iOS 16 ile birlikte iPhone kullanıcılarının hayatlarına giren bir özellik olacak.

İsminden de anlaşılacağı üzere, güvenlik güncellemelerini konu edinen bu özellik sayesinde, iPhone kullanıcıları artık her yeni güvenlik güncellemesi için, güncellemeyi seç, yükle, yeniden başlat ve bekle prosedürünü uygulamak zorunda kalmayacak.

iOS 16’da sürpriz özelik! Herkes şaşırdı!

Bunun yerine iOS 16 desteğini arkasına alan Rapid Security Response özelliği, iPhone’lar için servis edilen güvenlik güncellemesi paketlerini otomatik olarak tespit edip, yine bu paketleri otomatik olarak cihaza uygulayacaklar.

Tabi bu özelliğin yeni cihazlarda varsayılan olarak açık geleceğini de söyleyelim. Bununla birlikte, bu tür güvenlik güncellemelerinin otomatik olarak yapılmasını istemeyen iPhone kullanıcıları ise, ayarlardan bu özelliği kapatabilecekler. Bu sayede yine her zaman olduğu gibi, tüm güvenlik güncellemeleri manuel olarak yüklenebilecek.

Bakalım etkinliğin son gününü geçirdiğimiz şu saatlerde, iOS 16 ile ilgili daha ne gibi yenilikler ortaya çıkacak.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment