Uncategorized

Bitcoin, ayı piyasasında en dirençli kripto para ilan edildi!

Kripto para piyasası, haftalarca süren volatil fiyat hareketinden sonra bir kez daha yeşile döndü. Ayrıca Bitcoin ( BTC ), şimdilik en azından kritik 30.000 dolarlık fiyat bariyerinin üzerinde istikrar sağlama belirtileri göstererek toparlanma çabalarına öncülük ediyor.

Bitcoin, ayı piyasasında en dirençli kripto para ilan edildi!

İlginç bir şekilde, mevcut düşüş piyasası ortamında, Bitcoin’in 2022’nin ilk yarısında şimdiye kadar ‘ölü’ ilan edilme sayısı 12’dir.

Aslında bu, kripto para birimlerinin resmi ölüm ilanlarının yer aldığı 99Bitcoins’in verilerine göre. 2021 yılının ilk yarısına kıyasla amiral gemisi dijital para biriminin ölü ilan edilme sayısında %52’lik bir azalmayı temsil ediyor.

Bitcoin, 2022’nin ilk yarısında ölü ilan edildi. Kaynak: 99Bitcoins

17 Mayıs’taki veriye rağmen, çapraz piyasa duyarlılık göstergesi olarak hizmet veren Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, koronavirüs pandemisi etrafındaki dönemde Mart 2020’den bu yana en düşük değeri olan 100 üzerinden 8 puana ulaştı.

Bitcoin ölüm ilanları nelerdir?

2010’daki lansmanından bu yana, web sitesi tüm Bitcoin ölüm ilanları için yetkili kaynak olarak hizmet etti. Sitede yayınlanan her ölüm ilanı, bir ölüm ilanı olarak kabul edilmeden önce sitenin katı yönergelerini karşılamalıdır.

Web sitesinde bir ölüm ilanı yayınlayıp yayınlamama kararı, Bitcoin’in ‘ölü’ olarak ilan edilmesinin bir dizi farklı yönü dikkate alındıktan sonra verilir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

“İçeriğin kendisi (sadece başlık değil), Bitcoin’in değersiz olduğu veya olmayacağı (“belki” veya “olabilir” değil) hakkında açık olmalıdır.”

Ek koşullar, materyalin büyük bir takipçi kitlesine sahip bir kişi tarafından veya önemli miktarda trafik alan bir web sitesi tarafından oluşturulmasını içerir.

Ölüm ilanlarının şu anda yalnızca İngilizce dilinde gönderilebilmesi gerçeği, Bitcoin’in ‘ölü’ olduğunu öne süren şu anda ne kadar içeriğin mevcut olduğu sorununu gündeme getiriyor.

Bitcoin’in en son ölüm ilanı

Kaydedilen en son ölüm 7 Haziran 2022’de gerçekleşti; Stephen Diehl’in ‘Kripto Varlıklar Bir Felakettir ‘ başlıklı raporunda yaptığı övgü, şöyle dedi.

“Blockchain teknolojileri ve kripto varlık yatırımlarıyla ilgili felaketler ve dışsallıklar ne izole edilmiş ne de gelişmekte olan bir teknolojinin sancılarını artırıyor. Bunlar, amaç için inşa edilmemiş ve büyük ölçekli ekonomik faaliyetler için bir temel olarak sonsuza kadar uygunsuz kalacak bir teknolojinin kaçınılmaz sonuçlarıdır.”

CoinMarketCap istatistiklerine göre şu anda Bitcoin, son 24 saatte %2,1 artışla ve önceki yedi gün içinde %1,19 düşüşle 30.466 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 580 milyar dolar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu