Uncategorized

Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter’da tepkiler büyüyor

Ülkemizde son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri mevcut akaryakıt fiyatları. Artan enflasyon ve dolar kurundaki artışlar nedeniyle akaryakıta neredeyse her gün zam geliyor. Bugün Twitter’da paylaşılan bir görselle birlikte akaryakıt zamlarına gelen tepkiler büyümeye başladı.

Görsele göre tam bir yıl önce Haziran ayında 3.95 olan gaz şimdi 11.62 seviyesinde. Akaryakıta gelen zamlar yüzünden araç sahipleri zor zamanlar geçiriyor. Fiyatlara tepkiler ise büyümeye başladı.

Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter’da tepkiler büyüyor

Koronavirüs ile başlayan global krizler kendini göstermeye devam ediyor. Gıda fiyatlarından tuttun her şeyde ciddi bir artış söz konusu. Motorine gelen son zamlarla birlikte tepkiler de büyümeye başladı. Motorine zam geldiğinde bu diğer her şeye yansıyor. En son gelen 2 TL üzerindeki zamlarla durum daha da kötüye gitmeye başladı.

Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle brent petrol fiyatlarında artış gözlemlendi. Bu da direkt olarak hayat pahalılığı şeklinde karşımıza çıkıyor. Bugün Twitter’da hashtaglerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar yer alıyordu. #akaryakıtzammı hashtagi altında tepkilerini dile getiren vatandaşlar hayat pahalılığından şikayet edip fiyatların artışına dikkat çekti. Ancak global anlamda yaşanan enflasyon ve maliyetlerde artış gibi sebepler nedeniyle durumun nereye varacağını kestirmek imkansız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu