Çarşamba, Haziran 19, 2024

Twitter’dan video indirmek çok kolay. İster sevimli köpek videoları, ister öne çıkan bir konuda ciddi bir tartışma olsun, Twitter üzerinde dolaşan çok sayıda video bulunuyor. Ve doğal olarak bunların bazılarını tekrar tekrar izlemek isteyebilirsiniz ve bunun için videoları indirmeniz iyi bir yol olabilir.

Twitter’da paylaşılan videonun öncelikle gerçekten Twitter üzerinde paylaşıldığından emin olun. Örneğin paylaşılan bir YouTube videosunu indirmek için izlemeniz gereken yöntem farklı.

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?

Twitter, platformdan video indirmenize izin vermiyor. Bunun öncelikli sebebinin platformun telif hakkı kuralları olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu videoları fazla uğraşmadan indirmenin kolay bir yolu var.

Twitter’dan PC’ye video indirme

Twitter’dan videoları masaüstü bilgisayarınıza indirmek oldukça kolaydır. Twitter’da video indirme işleminin tamamını oldukça basit hale getiren SaveTweetVid veya Twitter Video Downloader adlı iki web sitesi bulunuyor. Bu web sitelerine giderek en sevdiğiniz videoları Twitter’dan indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şu adımları takip etmek:

 • Twitter’ı açın ve indirmek istediğiniz videoyu arayın

 • İndirmek istediğiniz videoyu içeren tweet’in doğrudan bağlantısını kopyalayın.

 • SaveTweetVid veya Twitter Video Downloader web sitesine gidin. Bağlantıyı oraya yapıştırın ve İndir’e tıklayın.

 • Her iki web sitesi de farklı indirme kaliteleri sunuyor. Video kalitesini ihtiyacınıza göre seçebilir ve dosya boyutunun hemen yanında bulunan İndir tuşuna tıklayabilirsiniz.

Twitter’dan Android’e video indirme

Bir Android uygulamasından bir Twitter videosu indirmek için Download Twitter Videos uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz yeterlidir. Bu uygulamayı Twitter’ın yanı sıra Instagram’dan da video indirmek için de kolayca kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra:

 • Akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu içeren Tweet’e gidin.

 • Paylaş düğmesine dokunun ve ardından Tweet bağlantısını kopyala’yı seçin.

 • Sonra Download Twitter Videos uygulamasına giderek bağlantıyı oraya yapıştırın. Ardından sayfanın sağ alt köşesindeki indirme düğmesine basın.

Video arka planda indirilmeye başlayacaktır. İndirilen videoyu izlemek için uygulamayı açıp izlemek istediğiniz videoyu seçebilirsiniz. Veya videoyu çevrimdışı izlemek için akıllı telefonunuzdaki Galeri uygulamasına gidebilirsiniz.

Twitter’dan iOS’a video indirme

iOS kullanırken Twitter’dan video indirme işlemi, Android veya masaüstüne göre biraz karmaşıktır. Videoyu iPhone’unuza indirmek için önce Documents by Readle veya My Media uygulamasını iPhone’unuza indirmeniz gerekir. İndirmeyi tamamladığınızda, şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu içeren Tweet’e gidin.

 • Paylaş düğmesine dokunun ve ardından Tweet bağlantısını kopyala’yı seçin.

 • Sonra iPhone’unuzda My Media veya Documents by Readle uygulamasını açın.

 • Sağ alt köşede bir tarayıcı simgesi göreceksiniz. Bu simgeye dokunduğunuzda bir uygulama içi tarayıcıya yönlendirileceksiniz.

 • Tarayıcıya www.twittervideodownloader.com yazın ve ardından web sitesini açın.

 • Kopyalanan URL bağlantısını buraya yapıştırın ve İndir düğmesine dokunun. Üzerine dokunduğunuzda, yeni bir indirme bağlantısı açılacaktır. Dosyayı İndir’e dokunun ve ardından kaydettiğiniz video için bir ad yazın.

Videonuz uygulamaya kaydedilecektir. Şimdi, videoyu uygulamada açmanız ve Twitter videonuzun bir kopyasını iPhone’unuza kaydetmek için Film Rulosuna Kaydet’e dokunmanız gerekiyor.

Twitter’dan GIF İndirme

Bu hizmeti ise GIF dosyalarını MP4 video olarak indirmek için kullanabilirsiniz. Animasyonlu GIF’leri video olarak indirmek için aynı adımları izleyip, “Download MP4” düğmesine basmanız yeterli.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

 • Twitter, Markaların Spaces’i Nasıl Etkili Şekilde Kullanabileceğine Dair İpuçlarını Açıkladı

 • Tesla yatırımcısının sabrı taşarken Elon Musk için 2 ihtimal var: Yüzde 60’a yüzde 40…

Tags: , , , ,

0 Comments

Leave a Comment