Uncategorized

‘Süper kötü hislerim var’ diyen Elon Musk’a Biden’dan imalı bir yanıt geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla yöneticilerine bir e-mail göndererek ekonomi hakkında “Kötü hislerim var.” ifadelerini kullanmış ve şirketin iş gücünü yüzde 10 azaltacağını söylemişti.

Musk’ın sözleri ABD Başkanı Joe Biden’a soruldu. Biden’dan ise Musk’a imalı yanıtlar geldi.

CNBC’nin haberine göre Biden, Ford ve Stellantis’i övdü .

Biden ceketinin cebinden bir not kartı çıkarırken, “Pekala, size söyleyeyim, Elon Musk bundan bahsederken, Ford yatırımlarını ezici bir şekilde artırıyor” dedi.

Ford’un ve Stellantis’in yeni elektrikli araçlar konusundaki yatırımlarına değinen Biden, ayrıca Intel’in Ohio’daki yatırımına da vurgu yaptı.

Habere göre Biden, elini sallayarak, “Yani, bilirsin, aya yaptığı yolculukta bol şans” dedi.

Biden’ın açıklamasından birkaç dakika sonra Musk “Teşekkürler Başkan” mesajıyla NASA’nın SpaceX’i ABD’lileri uzaya götürmek için seçtiği haberini paylaştı.

Dünyanın en zengin insanı Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşmanın ortasında. Geçen ay Demokratlar aleyhine olan mesaj da dahil olmak üzere siyasi içerikli daha fazla tweet paylaşmaya başladı.

Musk, Beyaz Saray ve Biden’ı sık sık eleştiriyor.

Musk mart ayında Biden’ın Birliğin Durumu konuşmasında Ford ve General Motors tarafından gerçekleştirilen elektrikli araç çabalarını alkışlarken Tesla’dan bahsetmemesinin ardından öfkelenmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu